1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Starpet’in 2013 hedefi yüzde 25 büyüme

Starpet’in 2013 hedefi yüzde 25 büyüme

Enerji Günlüğü - Akaryakıt dağıtım firması Starpet, bu yılki büyüme hedefini yüzde 25 olarak açıkladı.Starpet Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı...

Starpet’in 2013 hedefi yüzde 25 büyüme

Enerji Günlüğü - Akaryakıt dağıtım firması Starpet, bu yılki büyüme hedefini yüzde 25 olarak açıkladı.
Starpet Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Okalin, yoğun rekabetin yaşandığı akaryakıt sektöründe Starpet’in 2012 yılını yüzde 15 büyümeyle tamamladığını söyledi. Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında yer aldıklarını belirten Okalin, "Sektörümüzü daha da ileriye götürecek yatırımlarımızı 2012’de de sürdürdük. Yüzde 15 oranında büyüme kaydettiğimiz 2012’de, özellikle büyümeyi hedeflediğimiz Marmara Bölgesi’ne yönelik yatırımlarımız hız kazandı. İkisi İstanbul’da olmak üzere, Türkiye genelinde 24 adet yeni akaryakıt istasyonumuzu hizmete açtık. Standartlarımızı karşılayamayan 77 istasyonla kalite politikamız gereği çalışmamızı sonlandırdık ve hizmet kalitemizi sürekli olarak yükseltmeye devam ettik” dedi.
2012 yılı cirosunun 900 milyon liraya uluaştığını belirten Okalin, bu artışta yüzde 12’ye varan oranlardaki indirim kampanyalarının etkili olduğunu anlattı. Starpet olarak 2013 yılında satışlarını hem miktar hem de ciro açısından yüzde 25 artırmayı hedeflediklerini açıklayan Murat Okalin, "İstanbul’un yanı sıra İzmir, Ankara ve Bursa’da yeni akaryakıt istasyonlarımızla hizmet ağımızı daha da genişleteceğiz. Şu an yüzde 1 civarında olan pazar payımızı ise yıl sonunda yüzde 1.5 seviyesine yükseltmeyi amaçlıyoruz" diye konuştu.
Starpet ve grup şirketlerinde halen yaklaşık 500 kişinin istihdam edildiğini anlatan Okalin, 2013 yılı istihdam hedefleri hakkında şu bilgileri verdi:
"Starpet olarak 2013 yılında da Türkiye ekonomisinin gelişimine ve istihdama katkıda bulunmaya devam edeceğiz. İstihdamın işin genişlemesine paralel ilerleyeceği görüşünden hareketle, 2013 yılında bünyemizde en az 200 kişilik bir istihdam ihtiyacı olacağını öngörüyoruz. Ayrıca, çeşitli kariyer projeleri çerçevesinde, genç mühendis ve mali kökenli mezunları aramıza katacağız. Yeni yıl itibariyle hem lise, hem de üniversite stajyerleri de yaz ve kış dönemi olmak üzere, Starpet bünyesindeki yerini alabilecek."

Önceki ve Sonraki Haberler