1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. STFA’ya yeni İK Başkanı: Berna Öztınaz

STFA’ya yeni İK Başkanı: Berna Öztınaz

STFA’ya yeni İK Başkanı: Berna ÖztınazEnerji Günlüğü - STFA Grubu Strateji ve İnsan Kaynakları Başkanlığı (CSHRO) görevine Berna Öztınaz getirildi.STFA...

STFA’ya yeni İK Başkanı: Berna Öztınaz

STFA’ya yeni İK Başkanı: Berna Öztınaz

Enerji Günlüğü - STFA Grubu Strateji ve İnsan Kaynakları Başkanlığı (CSHRO) görevine Berna Öztınaz getirildi.

STFA Grubu’ndan yapılan açıklamaya göre, Grubun Strateji ve İnsan Kaynakları Başkanlığı görevine yeni bir isim atandı. 1 Eylül 2016 tarihi itibariyle görevine başlayan Berna Öztınaz, STFA Grubu’nun; Finans, Strateji ve İnsan Kaynakları, IT, Hukuk fonksiyonlarının, holding merkezli strateji ve uygulamaları doğrultusunda yönetimini üstlendi.

1973 doğumlu Berna Öztınaz, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni (İngilizce) bitirdi. 2007 yılında ise Sabancı Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı. 

1998 yılında Sabancı Grubunda Kordsa AŞ’ye katılarak Türkiye operasyonunun yanı sıra Mısır, Almanya, Arjantin ve İran’daki iştirakler için çeşitli projelerde ve Kordsa-Dupont ortaklığının gerçekleşmesinde aktif olarak çalışan Öztınaz, 2005 yılında İnsan Kaynakları ve İş Destek Müdürü olarak Enerjisa bünyesine geçti. 

Öztınaz, 2007 yılında Enerjisa İnsan Kaynakları ve İş Destek Direktörü görevine atanarak, stratejik insan kaynakları, iş mükemmelliği, bilgi sistemleri, kurumsal iletişim, projeler satınalma ve hukuk fonksiyonlarını yönetti. Bu dönemde Verbund-Enerjisa ortaklığının hayata geçirilmesi ve devamında aktif rol oynadı. 

Berna Öztınaz, 2012 yılında Stratejik İş Destek Bölüm Başkanı görevine atanarak Sabancı Holding ve E.ON ortaklığında faaliyetlerini sürdüren Enerjisa Enerji AŞ altında yapılanmış Üretim, Ticaret, Dağıtım ve Satış şirketlerinin stratejik iş destek fonksiyonlarının yönetimini yürütmeye başladı. 

Öztınaz, bu görevde, stratejik insan kaynaklarının yanısıra, marka yönetimi, iş mükemmelliği, özelleştirme sürecinde insan kaynakları yönetimi, satınalma ve birleşme süreçleri, kurum kültürü yönetimi, toplu sözleşmeler, endüstri ilişkileri ve stratejik yeniden yapılandırma projeleri yönetti. 

Evli ve bir çocuk annesi olan Berna Öztınaz, 3 dönem Peryön Yönetim Kurulu Üyesi. 

Bu yılın ilk çeyreğinde, Enerjisa CEO'su Yetik Mert STFA Holding CEO'luğu görevine atanmıştı. STFA, Enerya markası altında enerji sektörünün doğalgaz ve elektrik alanlarında faaliyet gösteriyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler