1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Tabii Kaynaklar Daire Başkanlığına Leman Çetiner atandı

Tabii Kaynaklar Daire Başkanlığına Leman Çetiner atandı

Enerji Bakanlığı Tabii Kaynaklar Daire Başkanlığı görevine, Leman Çetiner atandı.

Tabii Kaynaklar Daire Başkanlığına Leman Çetiner atandı

Enerji Günlüğü - Enerji Bakanlığı Tabii Kaynaklar Daire Başkanlığı görevine, Leman Çetiner atandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda açık bulunan Tabii Kaynaklar Daire Başkanlığı görevine, 2021/185 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile halen bu görevi vekaleten yürütmekte olan Leman Çetiner atandı.

1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünü bitiren Leman Çetiner yer bilimleri alanında birçok çalışmada yer aldı. Çetiner, 1995-2001 yılları arasında Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat-Emlak Dairesinde Proje Etüt ve İnceleme Biriminde Jeoloji Mühendisi olarak çalıştıktan sonra 2001 yılında MTA Genel Müdürlüğü Fizibilite Etütleri Dairesinde çalıştı. 

2001-2005 yıllarında Endüstriyel Hammaddeler Biriminde, 2005-2015 yılları arasında Metalik Madenler Biriminde Jeoloji Mühendisi olarak çalışan Leman Çetiner, Metal Madenleri Fizibilite Etütleri Birim Yöneticiliği yaptı ve 2017-2020 yılları arasında Fizibilite Etütleri Koordinatörlüğü görevini yürüttü. 

Leman Çetiner, 27 Şubat 2020 tarihinden bugüne kadar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Tabii Kaynaklar Dairesi Başkanlığını vekaleten yürütmekteydi. 

Önceki ve Sonraki Haberler