1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. TANAP’a sürdürülebilirlik ödülü

TANAP’a sürdürülebilirlik ödülü

TANAP, güzergâhı üzerindeki desteklediği yatırım ve kalkınma projeleri programları ile İngitere’den sürdürülebilirlik ödülü kazandı. 

TANAP’a sürdürülebilirlik ödülü

Enerji Günlüğü - TANAP, güzergâhı üzerindeki desteklediği yatırım ve kalkınma projeleri programları ile İngitere’den sürdürülebilirlik ödülü kazandı. 

TANAP, sosyal etkisi yüksek içerikleri ile geniş kesimlere dokunan Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) kapsamında hayata geçirilen projelerle Birleşik Krallık merkezli “The International CSR Excellence Awards” tarafından “Sürdürülebilirlik” kategorisinde ödül kazandı. SEIP kapsamında uygulanan projeler geçtiğimiz günlerde ABD merkezli Communitas “Toplum Hizmeti ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk” ödülünü de kazanmıştı.

PROGRAM İLE YAKLAŞIK BİN PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ

TANAP güzergahında yer alan belediyelerin, vakıfların, üniversitelerin, okul aile birliklerinin, köy muhtarlıklarının, kooperatiflerin, tarım bilgi sistemine kayıtlı çiftçilerin ve benzer birçok kuruluşun faydalanmaya hak kazandığı SEIP destek programları 2015 yılında başladı. SEIP’in Doğrudan Yatırım Fonlama Mekanizması, Doğrudan Hibe Fonlama Mekanizması ve Program Katkısı Protokolleri kapsamında toplam 20 il, 67 ilçe ve 600 köyde yaklaşık 1.000 proje hayata geçirildi. Desteklenen yatırımlar arasında; 251 okul modernizasyonu, 250 aromatik bitki ve tarımsal makine ekipmanı, 182 sosyal alan modernizasyonu, 160 hayvancılık, 141 sulama ve içme suyu, 84 arıcılık, 40 altyapı ve 17 yenilenebilir enerji projesi yer aldı.

İŞBİRLİĞİ YAPILAN KURUM VE KURULUŞLAR

SEIP programları dahilinde, Tohum Otizm Vakfı, Habitat Derneği, Diyalog Sosyal Girişimcilik Derneği, Öğretmen Akademisi Vakfı, Türkiye Kalkınma Vakfı, Seyitgazi Belediyesi ve Giresun Ticaret Borsası’nın yanı sıra Sağlık Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Ardahan İl Özel İdaresi ile iş birlikleri gerçekleştirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler