1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Taner Yıldız: Siyasi istikrarsızlık petrolü yükseltiyor

Taner Yıldız: Siyasi istikrarsızlık petrolü yükseltiyor

Enerji Günlüğü - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, siyasi istikrarsızlığın petrol fiyatlarını yükselttiğini belirterek, bunun Türkiye'deki...

Taner Yıldız: Siyasi istikrarsızlık petrolü yükseltiyor

Enerji Günlüğü - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, siyasi istikrarsızlığın petrol fiyatlarını yükselttiğini belirterek, bunun Türkiye'deki akaryakıt fiyatlarına da yansıdığını söyledi.  

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Haziran ayından bu tarafa yüzde 25 civarında ham petrole zam geldi. Otomatik fiyatlama mekanizması takip ediliyor. Akdeniz havzasındaki fiyatlar Türkiye'ye aynı şekilde yansıyor" dedi.

Siyasi istikrarsızlıkların petrol fiyatlarını yükselttiğini dile getiren Yıldız, “En son haziran ayından bu tarafa 90 dolarlar civarına inmiş ham petrolün varilinin şu anki değeri 113 dolar civarında. Yani yüzde 25 civarında zam geldi. Bu, Türkiye'nin dışındaki ülkelerin özellikle de bölgemizdeki siyasi istikrarsızlıkların bedelinin ödenmesidir. Hani zaman zaman siyaseten deriz 'bize ne?' 'Suriye'deki olaylardan bize ne?” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler