1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. TEDAŞ İzmir’deki projeler için kamulaştırma kararı aldı

TEDAŞ İzmir’deki projeler için kamulaştırma kararı aldı

TEDAŞ İzmir’deki elektrik nakil hatlarının inşası için gerçekleştirilecek 2 adet projeye yönelik kamulaştırmalar yapacak.

TEDAŞ İzmir’deki projeler için kamulaştırma kararı aldı

Enerji Günlüğü - TEDAŞ, İzmir’deki 2 adet enerji nakil hattı projesinin inşaat çalışmaları için kullanılacak alanlarda kamulaştırma işlemleri yapacak.

Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ); Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Bartın, Bilecik, Eskişehir, Hatay, İzmir, Karabük, Kastamonu, Konya, Kütahya, Nevşehir, Samsun, Sivas, Uşak ve Zonguldak olmak üzere 18 ilde planlanan 67 ayrı projeye ilişkin enerji nakil hatlarının (ENH) yapımı amacıyla, söz konusu güzergâhlara isabet eden taşınmazlarda elektrik dağıtım tesisi yerlerini mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarını ise irtifak hakkı kurmak suretiyle acele olarak kamulaştıracak. TEDAŞ, Projelerden 2’sini İzmir ilinde gerçekleştirecek.

İZMİR’DE YAPILACAK KAMULAŞTIRMALAR

İzmir’de inşaatı için kamulaştırma yapılacak olan projelerin adı, ilçesi, ENH uzunluğu, istimlak edilecek alanın toplam genişliği, irtifak hakkı kurulacak alanın toplam genişliği ve kamulaştırma yapılacak olan alanların bulunduğu yerleşim birimleri aşağıdaki gibi listelendi.

Proje adı: Gödence KÖK-Sanayi Fideri ENH
İlçesi/Beldesi: Seferihisar
ENH uzunluğu: 6.172,16m
İstimlak alanı: 338,87m2
İrtifak alanı: 74.899,19m2
Hat üzerindeki yerleşimler: Beyler ve Gödence mahalleleri.

Proje adı: Sağlıkçılar DM-Karel KÖK ENH
İlçesi/Beldesi: Çeşme
ENH uzunluğu: 6.762,03m
İstimlak alanı: 986,58m2
İrtifak alanı: 82.131,91m2
Hat üzerindeki yerleşimler: Alaçatı mahallesine bağlı Ovacık köyü.

Etiketler : , ,
İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler