1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. TEDAŞ Samsun’daki GES projesi için kamulaştırma yapacak

TEDAŞ Samsun’daki GES projesi için kamulaştırma yapacak

TEDAŞ, Samsun’da elektrik nakil hatlarının inşası için gerçekleştirilecek projeye için kamulaştırma yapacağını duyurdu.

TEDAŞ Samsun’daki GES projesi için kamulaştırma yapacak

Enerji Günlüğü - TEDAŞ, Samsun’daki enerji nakil hattı projesinin inşaat çalışmaları için kullanılacak alanda kamulaştırma işlemi yapacak.

Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ); Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Bartın, Bilecik, Eskişehir, Hatay, İzmir, Karabük, Kastamonu, Konya, Kütahya, Nevşehir, Samsun, Sivas, Uşak ve Zonguldak olmak üzere 18 ilde planlanan 67 ayrı projeye ilişkin enerji nakil hatlarının (ENH) yapımı amacıyla, söz konusu güzergâhlara isabet eden taşınmazlarda elektrik dağıtım tesisi yerlerini mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarını ise irtifak hakkı kurmak suretiyle acele olarak kamulaştıracak. TEDAŞ, Projelerden birini Samsun ilinde gerçekleştirecek.

SAMSUN’DA YAPILACAK KAMULAŞTIRMA

Samsun’da inşaatı için kamulaştırma yapılacak olan projenin adı, ilçesi, ENH uzunluğu, istimlak edilecek alanın toplam genişliği, irtifak hakkı kurulacak alanın toplam genişliği ve kamulaştırma yapılacak olan alanın bulunduğu yerleşim birimleri aşağıdaki gibi listelendi.

Proje adı: Ladik GES DM-Laçim TM ENH
İlçesi/Beldesi: Ladik
ENH uzunluğu: 20.943,73m
İstimlak alanı: 5.457,98m2
İrtifak alanı: 266.916,18m2
Hat üzerindeki yerleşimler: Büyükalan, Sanayi, Daldere, Aktaş, Mazlumoğlu, İsasofta, Kıranboğan, Tatlıcak, Hasırcı, Aşağıgölyazı mahalleleri ve Terme ilçesine bağlı Şeyhli mahallesi.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler