1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. TEİAŞ ve Enerjisa elektrik kesinti sürelerini azaltacak

TEİAŞ ve Enerjisa elektrik kesinti sürelerini azaltacak

Enerji Günlüğü – TEİAŞ ve Enerjisa Dağıtım Şirketleri, müşterilerin elektrik kesintilerinden daha az etkilenmesi için kesinti gerektiren bakım faaliyetlerini...

TEİAŞ ve Enerjisa elektrik kesinti sürelerini azaltacak

Enerji Günlüğü – TEİAŞ ve Enerjisa Dağıtım Şirketleri, müşterilerin elektrik kesintilerinden daha az etkilenmesi için kesinti gerektiren bakım faaliyetlerini birlikte planlayacak.

Entegre Bakım Yönetimi Projesi ile şebeke arızalarının önlenmesi için elektrik kesintisi gerektiren bakım faaliyetleri Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) ve Enerjisa Dağıtım Şirketleri tarafından birlikte planlanacak. Bu sayede iki kurumun yatırım ve altyapı iyileştirme çalışmaları sebebiyle oluşan elektrik kesinti sayılarının aynı planlama içinde azaltılması sağlanacak. 

Ankara’da pilot uygulama olarak başlayacak Entegre Bakım Yönetimi Projesi’nin ilerleyen dönemlerde Türkiye’deki tüm müşterilere fayda sağlaması hedefleniyor. TEİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Abdullah Atalay açıklamasında; “Entegre Bakım Yönetimi çerçevesinde Enerjisa Dağıtım Şirketleri ile yapmış olduğumuz işbirliğini model olarak geliştirerek diğer dağıtım şirketleri ile de koordine ederek, müşterilerin kesintilerden en az oranda etkilenmeleri için bakım faaliyetlerini daha planlı hale getiriyoruz” dedi.

HEDEF TOPLAM KESİNTİ SÜRESİNİ YÜZDE 25 AZALTMAK

Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Murat Pınar Proje ile ilgili yaptığı açıklamada; “Proje ile planlı kesintilerden kaynaklı müşterilerimizin yaşadığı toplam kesinti süresini yüzde 25 azaltmayı hedefliyoruz.  Buradan elde edeceğimiz başarılı sonuçların diğer elektrik dağıtım bölgelerine de örnek olarak uygulamaya alınacağına inanıyoruz. Başkent EDAŞ’ın faaliyet gösterdiği Ankara’da gerçekleştireceğimiz pilot uygulamadan sonra hedefimiz çok daha fazlası, Enerjisa Dağıtım Şirketleri olan Ayedaş ve Toroslar EDAŞ’ta da bu projeyi uygulama hedefimiz bulunuyor” dedi. Tüm çalışmalarının odağında kesintisiz ve sürdürülebilir enerji sağlamak olduğunu söyleyen Pınar, bu projeyi müşteri memnuniyetini arttırmak için büyük bir adım olarak gördüklerini söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler