1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Tekirdağ Depolama Tesisi depolama tarifesinde değişiklik

Tekirdağ Depolama Tesisi depolama tarifesinde değişiklik

Enerji Günlüğü – Marmara Depoculuk’un Marmaraereğlisi’nde bulunan Tekirdağ Depolama Tesisi’ne ilişkin depolama tarifesi yenilendi. Enerji Piyasası...

Tekirdağ Depolama Tesisi depolama tarifesinde değişiklik

Enerji Günlüğü – Marmara Depoculuk’un Marmaraereğlisi’nde bulunan Tekirdağ Depolama Tesisi’ne ilişkin depolama tarifesi yenilendi. 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK-Kurul) tarafından yapılan açıklamaya göre Marmara Depoculuk Hizmetleri AŞ’nin Tekirdağ Marmaraereğlisi’nde bulunan Tekirdağ Depolama Tesisi’ne ilişkin depolama tarifesi yenilendi. 

Buna göre, DEP/2626-5/27953 sayılı depolama lisansı kapsamında Marmaraereğlisi’nde faaliyet gösteren söz konusu tesiste günlük depolanacak petrol türleri için benzinde, motorinde, biodizelde ve etanolde metreküp başına fiyat 0,6327 TL oldu. 

Hizmet başına alınacak teslim alma ve/veya teslim etme bedelleri ise benzin, motorin, biodizel ve etanolde metreküp başına 16,74 TL oldu. 

Münferiden fiyatlandırılan hizmetlerden alınacak yan hizmet bedelleri ise metreküp başına, işaretleme ve toplulaştırmada 1,08 TL; harmanlamada ise 0,756 TL oldu. Harmanlama bedeli yalnızca motorinin biodizel ile harmanlanması için geçerli olacak ve harmanlanan nihai ürünün hacmi üzerinden hesaplama yapılacak. 

Depolama hizmeti fiyatlarında benzin, motorin, etanol ve biodizelde, ürün ayrımı yapılmaksızın toplam 10.000 m3’ten fazla olan miktarlarda, depolama miktarının tamamı için %56,2 oranında indirim uygulanacak. 

Teslim alma ve teslim etme hizmet fiyatlarında ise ürün ayrımı yapılmaksızın aylık 10.000 m3’ten büyük miktarlarda boru hattı, deniz veya kara araçlarına teslim etmelerde, teslim alınan veya teslim edilen miktarın tamamı için %90,5 oranında indirim uygulanacak.  

Önceki ve Sonraki Haberler