1. HABERLER

  2. PETROL

  3. TMGD’de kısmi muafiyet 6 ay uzatıldı

TMGD’de kısmi muafiyet 6 ay uzatıldı

Enerji Günlüğü - Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü EPGİS’e, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı’nda geçen...

TMGD’de kısmi muafiyet 6 ay uzatıldı

Enerji Günlüğü - Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü EPGİS’e, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı’nda geçen yıl tanınan kısmi muafiyetin, gerekli şartları taşıyanlar için 6 ay uzatılacağını bildirdi. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’na (EPGİS) iletilen yazıda, geçen yılki koşulları taşıyan istasyonların TMGDK’dan alacakları yeni bir raporu 31 Ocak tarihine kadar Bakanlık Bölge Müdürlüklerine iletmeleri durumunda, kısmi muafiyet hakkının 1 Temmuz tarihine kadar uzatılacağı belirtildi.

Muafiyetten yararlanmak isteyen istasyonların günde toplam 4.000 litreden az akaryakıt satışı yaptığını ve 300 metre yakınında okul, hastane, AVM gibi sosyal yapıların bulunmadığını da ilgili belgede ibraz etmeleri gerekiyor. Düzenlemeyle ilgili ayrıntılı bilgi EPGİS genel merkezinden alınabiliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler