1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. HİDRO

  4. Tortum HES ihalesi için 10 teklif alındı

Tortum HES ihalesi için 10 teklif alındı

Enerji Günlüğü - Daha önce iki kez ihaleye çıkarılan ancak devri gerçekleştirilmeyen EÜAŞ'ye ait Erzurum’daki 26 MW’lık Tortum HES'in özelleştirilmesi...

Tortum HES ihalesi için 10 teklif alındı

Enerji Günlüğü - Daha önce iki kez ihaleye çıkarılan ancak devri gerçekleştirilmeyen EÜAŞ'ye ait Erzurum’daki 26 MW’lık Tortum HES'in özelleştirilmesi için bu kez on istekli başvurdu. Nihai pazarlık görüşmesi Cuma günü.  

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan alınan bilgiye göre Elektrik Üretim AŞ’ye ait Erzurum’daki 26 MW’lık Tortum HES ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesine, 16.07.2018 tarih, saat 17:00’a kadar on teklif getirildi.

Tortum HES’in özelleştirme ihalesine ilişkin nihai pazarlık görüşmesi Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda 20 Temmuz 2018 Cuma günü saat 14:30’da yapılacak.

Teklif veren firmalar şunlar: 1 Metek Hidro Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2 As Enerji-Hidrosolar Ortak Girişim Grubu 3 Uludağ Buhar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. 4 Metro Mühendislik Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. 5 FM Enerji İnşaat ve Ticaret A.Ş. 6 İltek Enerji Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. 7 Tayfurlar Enerji Elektrik Üretim A.Ş. 8 Mostar Grup Restorasyon Yapı Enerji Ticaret Sanayi Ltd. Şti. 9 İntes Grup İnşaat ve Ticaret A.Ş. 10 Özbek İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. 

Tortum HES daha önce de ihaleye çıkarılmıştı. İlk ihalenin nihai pazarlık görüşmeleri 26 Nisan 2016 tarihinde yapılmış, en yüksek teklif, 131.1 milyon TL ile Tayfurlar Eneri Elektrik Üretim AŞ’den gelmişti. Ancak geçici teminat tutarı 10 milyon TL olan ilk ihalede isteklilere santralin devri gerçekleştirilmemişti. Ardından 7 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilen ihalede Tortum HES'e en yüksek teklif 56 milyon TL ile Has-Kar Harita şirketinden gelmişti. 

TORTUM HES YENİDEN SATIŞA ÇIKARILDI

Tortum HES’e en yüksek teklif Has-Kar Harita'dan

TORTUM HES ÖZELLEŞTİRİLECEK

Önceki ve Sonraki Haberler