1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. HİDRO

  4. Tortum HES özelleştirilecek

Tortum HES özelleştirilecek

Enerji Günlüğü - EÜAŞ'ye ait Erzurum’daki 26 MW’lık Tortum HES ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazlar, "işletme hakkının verilmesi" yöntemi...

Tortum HES özelleştirilecek

Enerji Günlüğü - EÜAŞ'ye ait Erzurum’daki 26 MW’lık Tortum HES ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazlar, "işletme hakkının verilmesi" yöntemi ile özelleştirilecek.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Elektrik Üretim AŞ'ye ait Erzurum'daki 26 megavat kurulu güce sahip Tortum Hidroelektrik Santrali (HES) ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilmesi için ihale duyurusunu bugünkü Resmi Gazete’de yayımladı. 

Buna göre, geçici teminat tutarı 5 milyon lira olarak açıklanan ihalede son teklifler, 2 Kasım 2017 Perşembe gününe kadar verilebilecek.

Katılımcıların, ön yeterlilik başvurusunda bulunabilmek ve ihaleye katılabilmek için istenen belgeler ile tekliflerini İhale Şartnamesi’nde belirtilen hususlar doğrultusunda hazırlayıp; “EÜAŞ’A AİT TORTUM HİDROELEKTRİK SANTRALİNİN İHALESİNE İLİŞKİN TEKLİF - GİZLİ” ibaresi bulunan kapalı zarf içerisinde İdare’nin adresine en geç ön yeterlilik ve son teklif verme tarihi saat 17.00’ye kadar elden teslim etmeleri gerekiyor.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler