1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Torunlar Başkentgaz`da ortak alacak mı? İşte cevap...

Torunlar Başkentgaz`da ortak alacak mı? İşte cevap...

Enerji Günlüğü - Başkent Gaz Dağıtım Anonim Şirketi özelleştirme ihalesini kazanan Torunlar Gıda'nın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Torun, ortak alıp...

Torunlar Başkentgaz`da ortak alacak mı? İşte cevap...

Enerji Günlüğü - Başkent Gaz Dağıtım Anonim Şirketi özelleştirme ihalesini kazanan Torunlar Gıda'nın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Torun, ortak alıp almayacakları yönündeki soruya "Ülke yararına bir yarar sağlayacaksa alabiliriz ama ortak alalım diye ortak almayız" karşılığını verdi.  Mehmet Torun, ihale sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. "Ülkemize Ankaramıza hayırlı olsun" diyen Torun şöyle konuştu:
"Şirket, devraldıktan sonra problemleri zaman içinde sırasıyla gidereceğiz. Türk ekonomisine faydalı olacak bir ortaklık yaparız. Ama sırf ortaklık yapmak için ortaklık yapmayız."
Mehmet Torun, bir gazetecinin gaz fiyatlarına zam yapılıp yapılmayacağı yönündeki sorusuna "Zam yapılacak denile denile alıştırılıyoruz, sonra da zam gelince sanki normalmiş gibi oluyor. Ben sizin yerinizde olsam bunu sormazdım. doğalgaz ithal bir ürün. Kurlar iyi, önümüzdeki dönemde doğalgaza zam yapılacağını sanmıyorum" cevabını verdi.
Daha önce yapılıp da iptal edilen ihalede 1.6 milyar dolarlık teklifler çıktığını hatırlatarak "Arada bir fiyat farkı var. Dolayısıyla mutlaka her işi yapan bu işten kar edeceğini umarak yapar. Zarar edeceğimizi düşünerek yapmayız. Kar edeceğimizi umarak bu işe giriyoruz. Kar ederken halkımıza da hizmet etmek. Hizmetin sonunda kar etmek" diye konuştu.

Başkentgaz özelleştirme ihalesini Torunlar Gıda kazandı... TIKLAYINIZ!

Önceki ve Sonraki Haberler