1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Total Kuzey Denizi'ndeki varlıklarını satıyor

Total Kuzey Denizi'ndeki varlıklarını satıyor

Fransız enerji şirketi Total, İngiltere sularında bulunan on sahadaki petrol ve gaz varlıklarını 635 milyon dolar karşılığında Petrogas NEO'ya satıyor.

Total Kuzey Denizi'ndeki varlıklarını satıyor

Enerji Günlüğü - Fransız enerji şirketi Total, İngiltere sularında bulunan on sahadaki petrol ve gaz varlıklarını 635 milyon dolar karşılığında Petrogas NEO'ya satıyor.

Fransız petrol ve doğalgaz şirketi Total, Kuzey Denizi'nde İngiltere’nin Aberdeen kıyısı açıklarında bulunan on sahadaki petrol ve doğalgaz varlıklarını 635 milyon dolar karşılığında Petrogas NEO'ya satma konusunda anlaşmaya vardıklarını bildirdi. 

Total’in sattığı varlıklar bu yıl günde 25.000 varil petrol eşdeğeri üretim yapacak olan işletilen ve işletilmeyen varlıkları içeriyor. Varlıkların 30 milyon varilden fazla petrole eşdeğer rezerve sahip olduğu belirtiliyor. Satış işlemlerinin bu yılın sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Petrogas NEO UK, Umman merkezli MB Holding'in petrol ve gaz arama, üretim kolu ile Norveç merkezli HitecVision şirketlerinin kurduğu bir ortaklık.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler