1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Total Nijerya’da petrol ve LNG çalışmalarını genişletecek

Total Nijerya’da petrol ve LNG çalışmalarını genişletecek

Enerji Günlüğü - Fransız petrol şirketi Total, Nijerya’daki günde 60 bin varil kapasiteli petrol projesini onaylayıp, LNG projesini de genişletmeyi planlıyor.Afrika...

Total Nijerya’da petrol ve LNG çalışmalarını genişletecek

Enerji Günlüğü - Fransız petrol şirketi Total, Nijerya’daki günde 60 bin varil kapasiteli petrol projesini onaylayıp, LNG projesini de genişletmeyi planlıyor.

Afrika petrol sektöründe diğer büyük petrol şirketlerine oranla daha fazla lisansı elinde bulunduran Fransız petrol grubu Total, önümüzdeki aylarda Nijerya'daki Ikike projesine devam etme planlarını onaylayacağını açıkladı. Total CEO'su Patrick Pouyanne ayrıca, Nijerya’daki sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) projesini de genişletmeyi planladıklarını söyledi.

Nijerya’yı yeni keşif ruhsatları vermeye çağıran Pouyanne, ülkenin petrol ve doğalgaz sektörünün son yıllarda keşif ve yeni projeler açısından belirsizlik ve Nijerya’nın petrol endüstrisi düzenlemesi konusundaki tartışmalar nedeniyle hareketsiz olduğunu söyledi.

Günde 60.000 varil (bpd) kapasiteli Ikike projesi, Grubun Nijerya'da 70.000 bpd derin su Preowei projesi ile birlikte nihai bir yatırım kararı (FID) alacağı ve toplam petrol üretimini artırmasına yardımcı olacak birkaç projeden biri.