1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Total sevkiyat rotasının risk analizini çıkardı

Total sevkiyat rotasının risk analizini çıkardı

Enerji Günlüğü - TOTAL Oil Türkiye AŞ Lojistik Direktörü Yaşar Taşkıran, ADR ile ilgili konuşurken “TOTAL olarak 65 bin kilometrelik sevkiyat...

Total sevkiyat rotasının risk analizini çıkardı

Enerji Günlüğü - TOTAL Oil Türkiye AŞ Lojistik Direktörü Yaşar Taşkıran, ADR ile ilgili konuşurken “TOTAL olarak 65 bin kilometrelik sevkiyat rotamıza risk analizi çıkardık” dedi.

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Ekonomi ve Lojistik Zirvesi kapsamında Tehlikeli ve Kimyevi Maddeler Lojistiği ve ADR başlıklı oturumda konuşan TOTAL Oil Türkiye A.Ş. Lojistik Direktörü Yaşar Taşkıran, ADR’nin (Tehlikeli Maddelerin Karayolu ile taşınmasına dair Avrupa Anlaşması) şu ana kadar neler kazandırdığına değindi ve TOTAL olarak bu konuda üzerlerine düşen vazifeyi yaptıklarını ifade etti. 

ADR’NİN ÖNEMİ VE ZORLUKLARINA DEĞİNİLDİ

Lojistik sektörünü yakından ilgilendiren önemli konuların da masaya yatırıldığı zirvede, TOTAL Oil Türkiye A.Ş. Lojistik Direktörü Yaşar Taşkıran, akaryakıt sektörünün mevcut durumu ile tehlikeli ve kimyevi madde taşımacılığını değerlendirdi. Dünyada tehlikeli maddelerin taşınmasında gerçekleşen kazalar, yaşanan can ve mal kayıpları sonucunda ADR’nin gelişiminin ve uygulanmasının kaçınılmaz olduğundan söz eden Taşkıran, mevzuata uygun olmayan taşımacılık sonucunda 1978 yılında İspanya’da yaşanan ve 217 kişinin ölümü ve 200 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan tanker kazası örneğini verdi. ADR’nin şu ana kadar neler kazandırdığı ve gelecekte neler kazandıracağı konularına da değinen Taşkıran, ayrıca uygulama esnasında karşılaşılan zorlukları da anlattı. Taşkıran, TOTAL olarak bu konuda gerçekleştirdikleri uygulamalara dair Araç takip ve Kamera Sistemi ve sevkiyat yaptıkları 65 bin kilometrelik rotanın risk analizlerinin çıkartılmış olmasını  ve bunun da araçlara dijital yüklenerek otomatik uyarı sistemlerini geliştirdiklerini örnekler arasında sıralarken ilave olarak da, sektördeki dijitalleşmenin  Endüstri 4.0 için  hızlı bir adım olduğuna değindi ve TOTAL'in Terminal ve Tedarik Zinciri alanlarında bu konuyu destekleyecek gerekli alt yapıyı kurmaya devam ettiğini belirtti.

YILIN LOJİSTİK YÖNETİCİSİ ÖDÜLÜ

Taşkıran ayrıca Yılın Lojistik Yöneticisi ödülünü TÜRKLİM Yönetim Kurulu Başkanı ve Borusan Lojistik Genel Müdürü İbrahim Dölen’in elinden aldı.

Önceki ve Sonraki Haberler