1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Total yapay zeka ile petrol ve gaz keşfi yapacak

Total yapay zeka ile petrol ve gaz keşfi yapacak

Enerji Günlüğü - Fransız petrol şirketi Total, enerji sektöründe yapay zeka ile petrol ve gaz keşifleri konusunu Google ve Microsoft ile değerlendiriyor.Total,...

Total yapay zeka ile petrol ve gaz keşfi yapacak

Enerji Günlüğü - Fransız petrol şirketi Total, enerji sektöründe yapay zeka ile petrol ve gaz keşifleri konusunu Google ve Microsoft ile değerlendiriyor.

Total, enerji sektörünün dijital teknolojileri kullanmaya yönelik yarışında yapay zeka (AI) geliştirmelerine yardımcı olması için teknoloji devleri Google ve Microsoft ile görüşüyor. Total mühendisleri, karmaşık algoritmaların petrol ve gaz çalışmalarına nasıl uygulanabileceğini keşfetmek için üst düzey yazılım geliştiricileri ile birlikte çalışıyorlar.

Total sözcüsü Frederic Gimenez, araştırma ve sismik analiz konusunda güçlü bir bilgiye sahip olduklarını ancak Google ve Microsoft'un yapay zeka konusunun en iyilerinden olduğunu belirterek, “Bu bilgimizi, petrol ve gaz keşifleri yapmada yeni bir yol bulmak için tamamen farklı ortaklarla çalışmak ve güçlerimizi birleştirmek zorundaydık “ dedi.

Dijitalleşme, Total'in enerji sektöründeki değişikliklere uyum sağlama konusunun bir parçası. Diğeri ise, daha temiz enerji kaynakları ve verimlilik.

Google, bu yıl Nisan ayında bilgi işlem merkezilerinde yapay zekâ teknolojisi DeepMind'ı kullanarak enerji tüketimini yüzde 15 oranında azalttığını açıklamıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler