1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Total’den İngiltere sularında gaz keşfi

Total’den İngiltere sularında gaz keşfi

Enerji Günlüğü - Fransız enerji şirketi Total, İngiltere karasularında sahip olduğu Glendronach varlıklarında yaklaşık 283 milyon metreküp gaz rezervi...

Total’den İngiltere sularında gaz keşfi

Enerji Günlüğü - Fransız enerji şirketi Total, İngiltere karasularında sahip olduğu Glendronach varlıklarında yaklaşık 283 milyon metreküp gaz rezervi keşfetti.

Fransız petrol ve enerji grubu Total, Kuzey Denizi'ndeki Shetland adalarının açıkladında yer alan Glendronach varlıklarında büyük bir gaz keşfi yaptığını açıkladı.

Total yaptığı açıklamada, yeni gaz keşfi ile ilgili ön testlerin, iyi rezervuar kalitesi, geçirgenlik ve iyi üretim teslim edilebilirliğini doğruladığı ve geri kazanılabilir kaynakların yaklaşık 283 milyon metreküp olduğu tahmin edildiğini söyledi.

Total Keşif & Üretim bölümü başkanı Arnaud Breuillac yaptığı açıklamada, temel alanlarından birinde ek gaz kaynaklarına erişim sağlayan ve keşif stratejilerini doğrulayan Glendronach keşfinin Total için önemli bir keşif olduğunu kaydetti. 

Total Glendronach'ta yüzde 60 hisseye sahipken, Ineos E & P UK Ltd ve SSE E & P UK Limited'in her biri yüzde 20'lik hisseye sahip.

Önceki ve Sonraki Haberler