1. HABERLER

  2. PETROL

  3. TP ve Turkuaz Petrol birleşmesi tamamlandı

TP ve Turkuaz Petrol birleşmesi tamamlandı

Enerji Günlüğü - Turkuaz Petrol ile Türkiye Petrolleri birleşmesi 19 Şubat 2019 tarihinde tamamlandı.2016 yılında Türkiye Petrolleri’ni satın alan...

TP ve Turkuaz Petrol birleşmesi tamamlandı

Enerji Günlüğü - Turkuaz Petrol ile Türkiye Petrolleri birleşmesi 19 Şubat 2019 tarihinde tamamlandı.

2016 yılında Türkiye Petrolleri’ni satın alan Zülfikar Holding’in akaryakıt markası Turkuaz Petrol ile Türkiye Petrolleri’nin birleşmeleri tamamlandı. Artık bu iki marka akaryakıt sektöründe Türkiye Petrolleri adıyla 700 istasyon sayısı ve %5,2’ye ulaşan pazar payı ile tek marka olarak faaliyet gösterecek.

İKİ ŞİRKETİN BİRLEŞMESİ NİHAYET TAMAMLANDI

2 yılı aşkın süredir iki şirketin birleşmesine yoğunlaştıklarını ve 19 Şubat 2019 tarihi itibariyle bu büyük birleşmeyi kusursuz bir şekilde tamamladıklarını belirten Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Çağdaş Demirağ, yola Türkiye Petrolleri markası ile devam edecek olmalarına dair şunları söyledi: “İki şirketin birleşmesi nihayet tamamlandı. Bundan böyle tek başına bir dev olan Türkiye Petrolleri markası ile sektördeki faaliyetlerimizi sürdürecek, 700 istasyonumuzla ülkemizin dört bir yanında tüketicilerimizi kaliteli hizmet anlayışımızla buluşturacağız. Hep söylediğimiz gibi; bizim adımızda ülkemiz var. Bu nedenle, bu birleşmenin ardından Türkiye Petrolleri markası ile ülkemiz için daha fazla değer yaratmak için çalışacak; pek çok başarıya imza atacağız.”

2016 yılında, akaryakıt sektöründe Turkuaz markası ile faaliyet gösteren Zülfikarlar Holding, o yılın en büyük özelleştirmesine imza atarak, 400'ü aşkın akaryakıt istasyonu, 7 akaryakıt depolama tesisi, 333 bin metreküp akaryakıt depolama kapasitesi ve 2 LPG dolum tesisi ile Türkiye Petrolleri’ni satın almıştı.

 
Önceki ve Sonraki Haberler