1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. TPAO, Tekirdağ'da doğal gaz arayacak

TPAO, Tekirdağ'da doğal gaz arayacak

Enerji Günlüğü - TPAO, Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesindeki ruhsat sahası içerisinde bir sondaj kuyusu açarak doğal gaz arayacak.Türkiye Petrolleri...

TPAO, Tekirdağ'da doğal gaz arayacak

Enerji Günlüğü - TPAO, Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesindeki ruhsat sahası içerisinde bir sondaj kuyusu açarak doğal gaz arayacak.

Türkiye Petrolleri A.O. Trakya Bölge Müdürlüğü, Tekirdağ İli, Hayrabolu İlçesi, Fahrioğlu Mahallesi Kocabuzağlık Mevkii 434-473 parselleri içerisinde kalan ARİ/TPO/K/F18-c4-1 Nolu Ruhsat Alanı içerisinde doğal gaz arayacak.

960.000 TL bedelli proje entegre bir proje olup; proje kapsamında 964 hektar alana sahip ARİ/TPO/K/F18-c4-1 Nolu Ruhsat Sahasının 14.084 m2 alanında 1 adet sondaj kuyusu açılması planlanıyor.

Kuyuda yeterli gaz emareleri görüldüğünde muhafaza boruları indirilerek çimentolama yapılacak. Çimento kuruduktan sonra uygun kuyu başı ekipmanı montajı yapılacak ve Kuyu Tamamlama ekibine saha teslim edilecek. Kuyuda yeterli gaz emaresi görülmezse Petrol Kanunu'na ve Çevre Kanun ve Yönetmeliklerine uygun şekilde kuyu kapatılarak lokasyon toplama işlemleri yapılacak.

Etiketler : , ,