1. HABERLER

  2. PETROL

  3. TPAO ve Perenco Ergani’deki ortak sahada kamulaştırma istedi

TPAO ve Perenco Ergani’deki ortak sahada kamulaştırma istedi

TPAO ve Turkse Perenco, Diyarbakır Ergani’deki ortak petrol işleme sahasında açtıkları 2 kuyu için kamulaştırma istedi.

TPAO ve Perenco Ergani’deki ortak sahada kamulaştırma istedi

Enerji Günlüğü - TPAO ve Turkse Perenco, Diyarbakır Ergani’deki ortak işletme ruhsatı kapsamında açtıkları Hançerli 5 ve Hançerli 10 kuyuları için kamulaştırma yapılması talebiyle MAPEG’e başvurdu.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ve NV Turkse Perenco’nun, Diyarbakır ilinin Ergani ilçesine bağlı Hançerli Köyünde ortaklaşa sahip oldukları, AR/TPO-NTP/K/L43-c1-1 pafta numaralı petrol işletme ruhsat sahasında açtıkları Hançerli 5 ve Hançerli 10 kuyuları arası enerji nakil hattı için Hançerli Köyünde 119 ada, 7 numaralı parselin 308,29m2’lik kısmı ile 119 ada 8 numaralı parselin 237,50m2’lik kısmının irtifak hakkı kurmak suretiyle kamulaştırılması amacıyla Maden ve Petrol İşleri Gene Müdürlüğüne (MAPEG) başvuruda bulundu. 

Kamulaştırma yoluyla bahsi geçen araziyi satın almak isteyen ortakların elinde, arazi sahiplerinin rayiç haddin üzerinde bedel talep etmesi nedeniyle anlaşma yoluyla satın alınmasının mümkün olmadığını bildiren, Ergani 1. Asliye Hukuk Mahkemesinden alınmış acele el koyma kararı bulunuyor.

Önceki ve Sonraki Haberler