1. HABERLER

  2. PETROL

  3. TPAO`ya Hatay`da şartlı petrol arama ruhsatları

TPAO`ya Hatay`da şartlı petrol arama ruhsatları

Enerji Günlüğü - Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) Hatay petrol bölgesinde, iki yıl içinde en az bir adet arama kuyusu açılması şartıyla...

TPAO`ya Hatay`da şartlı petrol arama ruhsatları

Enerji Günlüğü - Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) Hatay petrol bölgesinde, iki yıl içinde en az bir adet arama kuyusu açılması şartıyla arama ruhsatı verildi. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, TPAO'nun 13 No'lu Hatay Petrol Bölgesi'nde iki adet petrol ruhsatı edinme talebini olumlu karşıladı. TPAO'ya, TPO/XIII/BS ve BR işaretli sahalar için AR/TPO/5160 ve AR/TPO/5159 hak sıra numaralarıyla verilen ruhsatlar, dörder yıllık. Ruhsatlar, ilk iki yılın sonunda söz konusu sahalarda en az birer adet arama kuyusu açılması şartına bağlandı. Kuyu açılmadığı takdirde ruhsat otomatik olarak fesih işlemine tabi tutulacak.

MARMARA'DA UZATMA TALEBİ

Bu arada TPAO, 1 No'lu Marmara Petrol Bölgesi’nde sahip olduğu AR/TPO/4655 hak sıra numaralı petrol arama ruhsatının kanuni süresinin sona ereceği 19 Eylül 2013 tarihinden geçerli olmak üzere 2 yıl süreyle uzatılması talebinde bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler