1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Trabzonspor`un HES projesine çevreye uygunluk raporu

Trabzonspor`un HES projesine çevreye uygunluk raporu

Enerji Günlüğü - Trabzonspor Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ tarafından Çaykara İlçesi Uzungöl Beldesi'nde yapımı planlanan ve yıllık 10 milyon...

Trabzonspor`un HES projesine çevreye uygunluk raporu

Enerji Günlüğü - Trabzonspor Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ tarafından Çaykara İlçesi Uzungöl Beldesi'nde yapımı planlanan ve yıllık 10 milyon dolar gelir getirmesi beklenen hidroelektrik santral için uygunluk raporu alındı.

Trabzonspor'dan yapılan açıklamada, Trabzonspor Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ'nin sahibi olduğu Bordo Mavi Enerji Elektrik Üretim Ticaret Limited Şirketi üzerinden yürütülen 28 MW kapasiteli ve yıllık 10 milyon dolar gelir hedeflenen Uzungöl Regülatörü Hes Projesi için, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nün oluşturduğu bilirkişi kurulu tarafından uygunluk raporu alındı. Buna göre ÇED raporunun onaylanmasıyla askı süreci başlatılarak, finansman modeli belirlenmesiyle proje ihale aşamasına getirilmiş oldu. Söz konusu projenin hayata geçirilmesiyle, Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ., Trabzonspor Futbol AŞ'den olan alacaklarının tahsili konusunda da çok ciddi bir kaynak elde etmiş olacak" denildi.