1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Trafoda yangın nedeniyle İstanbul Aksaray'da 7 mahallede elektrik kesildi

Trafoda yangın nedeniyle İstanbul Aksaray'da 7 mahallede elektrik kesildi

BEDAŞ ekipleri arızaya müdahale ediyor, Fatih’te 7 mahalleye elektrik verilemiyor 

Trafoda yangın nedeniyle İstanbul Aksaray'da 7 mahallede elektrik kesildi

Enerji Günlüğü - İstanbul’un Aksaray semtinde meydana gelen trafo yangını nedeniyle ağır hasar oluştu, bölgedeki bazı mahallelerde elektrikler kesildi. BEDAŞ ekipleri arızayı gidermek için çalışmalara başladı. 

BEDAŞ’tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

“İstanbul Fatih İlçesi’ne bağlı Aksaray’da indirici trafo merkezi yakınlarında bugün ( 4 Ağustos Perşembe) saat 16:00 sularında kimliği belirsiz bir kişi tarafından çıkarıldığı tespit edilen yangın nedeniyle, bölgeyi besleyen elektrik kablolarımızda ağır hasar meydana gelmiştir. 

Yangın ihbarı gelir gelmez, can ve mal güvenliğini sağlamak için bölgedeki bazı mahallelerde enerji kesintisine gidilirken itfaiyenin yangını söndürmesi sonrasında da ekiplerimiz hasar gören elektrik kablolarının onarımı için yoğun bir şekilde çalışmalara başlamıştır.

Üzülerek belirtmek isteriz ki yangın nedeniyle ortaya çıkan enerji kesintisinden Fatih ilçemiz sınırları içinde bulunan Aksaray semti ile İskenderpaşa, Hobyar, Eminsinan, Binbirdirek, Demirtaş, Beyazıt, Balabanağa ve Ali Kuşçu mahallelerinde yaşayan vatandaşlarımız etkilenmektedir.

Ekiplerimizin arızayı gidermek ve bölgeyi en sağlıklı şekilde enerjilendirmek için çalışmalarına aralıksız olarak devam ettiğini belirtir,  bu süreçte gösterdikleri anlayış için vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.”

Önceki ve Sonraki Haberler