1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Traktör römorkunda kaçak trafo!

Traktör römorkunda kaçak trafo!

Enerji Günlüğü - Diyarbakır'da bir tarlada traktör römork kasası üzerinde kurulu kaçak trafo tespit edildi.Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada,...

Traktör römorkunda kaçak trafo!

Enerji Günlüğü - Diyarbakır'da bir tarlada traktör römork kasası üzerinde kurulu kaçak trafo tespit edildi.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı; Bismil/Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerince, Bayındır Mahallesinde bir şahsa ait tarlada kaçak elektrik kullandığı ve tarlasına kaçak trafo kurduğu ihbarı alındığı belirtildi.

Açıklamada, “Alınan ihbarla ilgili olarak, Diyarbakır DEDAŞ ekipleriyle müşterek yapılan araştırma ve inceleme neticesinde, Bismil/Bayındır Mahallesi’nde kaçak elektriğin kullanıldığı tarla kenarında, orta gerilim hattı olarak kullanılan enerji nakil hattına ait direğinin altına bir traktör römork kasası üzerinde kurulu ve enerji nakil hattına 3 adet çıplak kablo ile bağlı vaziyette 50 KW gücünde kaçak trafo olduğu tespit edilmiştir.

Olay ile ilgili yakalanan 1 şüpheli şahıs hakkında adli ve idari işlemler devam etmekte olup, olayda kullanılan suç aletlerine Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı ile el konulmuştur” denildi.