Traoil’in Tekirdağ ve Kırklareli’nde artama ruhsatı talebi reddedildi

Enerji Günlüğü – Traoil Doğal Enerji’nin Kırklareli ve Tekirdağ’da yer alan 24.011 hektarlık arazide petrol arama talebi reddedildi. Traoil Doğal...

Traoil’in Tekirdağ ve Kırklareli’nde artama ruhsatı talebi reddedildi

Enerji Günlüğü – Traoil Doğal Enerji’nin Kırklareli ve Tekirdağ’da yer alan 24.011 hektarlık arazide petrol arama talebi reddedildi. 

Traoil Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin sınırları içine yayılan 24.011 hektar genişliğindeki, F19-b1, b4 pafta numaralı arazide petrol arama ruhsatı almak üzere Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’ne (MAPEG) başvurmuştu.

MAPEG, Traoil’in başvurusunu inceledikten sonra; 6491 sayılı Türk Petrol Kanunu’nun “Başvuru ve ruhsatlandırma usulü” başlıklı 7 maddesi ve Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nin “İnceleme ve değerlendirme” başlıklı 9 maddesi ile “Başvuruların sonuçlandırılması” başlıklı 10. maddesi gereğince talebin reddine karar verdi.

Bu haber toplam 1212 defa okunmuştur

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, doğru imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.