1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. TREDAŞ, İPG’ye imza atan ilk elektrik dağıtım şirketi

TREDAŞ, İPG’ye imza atan ilk elektrik dağıtım şirketi

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. plastik tüketimini azaltmayı amaçlayan İPG girişimine imza atan ilk elektrik dağıtım şirketi oldu.

TREDAŞ, İPG’ye imza atan ilk elektrik dağıtım şirketi

Enerji Günlüğü - Trakya Bölgesi’nde üç ilde hizmet veren TREDAŞ, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla sürdürülebilirlik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Şirket, plastik kullanımını azaltma konusunda imza atan ilk elektrik dağıtım şirketi olarak İş Dünyası Plastik Girişimi İPG’de yerini aldı. 

TREDAŞ, İş Dünyası Plastik Girişimi’nin imzacılarından biri olarak, plastik kullanımını azaltma, önleme ve geri dönüşümünü sağlama noktasında düzenli raporlamalarını İPG’ye sunacağını taahhüt etti.

Şirket, dünyadaki yaşamın sürdürülebilirliğine katkı sağlayacak ve bu konuyla ilgili farkındalık yaratacak tüm çabaları, sürdürülebilirlik misyonu çerçevesinde destekleyecek. TREDAŞ, hizmet verdiği 24 lokasyonda plastikte döngüsel ekonomiye geçişe katkı sağlamayı hedefliyor. 

DAHA YAŞANABİLİR BİR DÜNYA İÇİN

resit-bilgili-tredas.jpegPlastik ambalajların çeşitli sebeplerle deniz ekosistemlerine karıştığını, yılda yaklaşık 8 milyon ton plastik atığın denizlere ve okyanuslara ulaştığını gösteren rapor ve araştırmalar olduğunu belirten TREDAŞ Genel Müdürü Reşit Bilgili, “Plastik kirliliği ile mücadeleyi bir adım öteye taşıyarak İş Dünyası Plastik Girişimi’nin çağrısına cevap verdik. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak ve daha yaşanabilir bir dünya için çözümün bir parçası olmak istedik. Şirketimiz faaliyet alanında çevresel, sosyal ve yönetişim alanlarında yürüttüğümüz çalışmaları destekleyen bu girişimin bir parçası olmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

TÜM PAYDAŞLARI BİRARAYA GETİRİYOR

İş Dünyası Plastik Girişimi (İPG), özel sektör kuruluşlarının plastik meselesine yönelik somut eylemlerini teşvik etmek; mevcut çalışmaları Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda bir araya getirmek; farkındalığı ve iş birliğini artırmak, savunuculuk yapmak ve iletişimi desteklemek amacıyla Global Compact Türkiye, SKD Türkiye ve TÜSİAD tarafından oluşturulmuş bir iş birliği platformu. Plastikler için döngüsel ekonomiyi gerçekleştirme vizyonuyla yola çıkan İPG, plastik değer zinciri aktörlerini, yerel yönetimleri ve kamu iştiraklerini, yatırımcıları, STK’ları, akademiyi ve vatandaşları bir araya getiren Türkiye’deki ilk ve tek girişim olma özelliğini taşıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler