1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. TREDAŞ iş güvenliğini kısa filmle anlattı

TREDAŞ iş güvenliğini kısa filmle anlattı

Enerji Günlüğü - TREDAŞ, çalışanlarını iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirmek ve Türkiye’de iş sağlığı ve güvenliği kültürünü...

TREDAŞ iş güvenliğini kısa filmle anlattı

Enerji Günlüğü - TREDAŞ, çalışanlarını iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirmek ve Türkiye’de iş sağlığı ve güvenliği kültürünü ve bilincinin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla kısa film çekti.

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), çalışanlarını iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirmek ve Türkiye’de iş sağlığı ve güvenliği kültürünü ve bilincinin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla kısa film çalışması gerçekleştirdi.

TREDAŞ, gerçekleştirdiği proje ile iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini farklı bir açıdan ele alarak, gerçekleştirdiği kısa film çalışmasıyla farkındalık yaratmayı amaçladı.

TREDAŞ, hazırladığı iş sağlığı ve güvenliği filminde, hiçbir işin çalışan sağlığı ve güvenliğinden daha önemli olamayacağı, iş sağlığı ve güvenliği konusunda ihmal ve göz yumma durumlarının çalışanın hayatına mal olabileceği ile ihmal ve dikkatsizlik sonucu çalışanların önemli kazalar yaşayabilecekleri bilgisi verildi.

Toplam 6 dakika 33 saniye süren film çalışması, sabah evinden işine giden bir TREDAŞ işçisinin iş yerinde yaşadığı diyalogları, iş güvenliği alanında yaptıklarını ve ihmal sonucu hayatını kaybetmesini içeriyor. Kısa film, “Sevdiklerinizi gözü yaşlı bırakmak istemiyorsanız, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini alın” sloganı ile sona eriyor.

Önceki ve Sonraki Haberler