1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Trump küresel ısınmanın etkilerine inanmıyor

Trump küresel ısınmanın etkilerine inanmıyor

Enerji Günlüğü - ABD Başkanı Donald Trump, kendi hükümeti tarafından hazırlanan ve iklim değişikliğinin ülkeye yıkıcı etkileri olacağını söyleyen...

Trump küresel ısınmanın etkilerine inanmıyor

Enerji Günlüğü - ABD Başkanı Donald Trump, kendi hükümeti tarafından hazırlanan ve iklim değişikliğinin ülkeye yıkıcı etkileri olacağını söyleyen rapora inanmadığını söyledi. 

Beyaz Saray'ın dışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Trump, küresel ısınmanın Amerikan ekonomisine büyük zarar vereceğini söyleyen bulgular konusundaki soruya "Buna inanmıyorum" yanıtını verdi. ABD hükümetine bağlı kuruluşlar tarafından hazırlanan raporun "bir kısmını" okuduğunu söyleyen Trump, "Çin, Japonya ve tüm asya ve diğer ülkelerin de olması gerekir, ama bu rapor bizim ülkemizle ilgili. Şu anda şimdiye kadarki en temiz halimizdeyiz ve bu benim için önemli. Ama biz temizsek ve dünyadaki diğer her yer kirliyse bu pek iyi değil. Dolasıyısyla ben temiz hava, temiz su istiyorum, çok önemli" dedi.

Raporda, iklim değişikliğinin ABD'ye yılda yüz milyarlarca dolara mal olacağı ve sağlığa zarar vereceği belirtilmişti. Trump yönetimi, fosil yakıtlardan yana bir politika izliyor. Dünyanın önde gelen bilim insanlarıysa, iklim değişikliğinin insan eliyle oluştuğu ve sıcaklıklardaki doğal dalgalanmaların insan faaaliyetleri yüzünden daha da kötüleştiği konusunda hemfikir.

 
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler