1. HABERLER

  2. KÖMÜR

  3. TTK’da koronavirüs tedbirleri alındı

TTK’da koronavirüs tedbirleri alındı

TTK koronavirüs tedbirleri kapsamında dönüşümlü vardiya sistemine geçiyor ve maden ocaklarında işçi sayısını yüzde 50’ye düşürüyor. 

TTK’da koronavirüs tedbirleri alındı

Enerji Günlüğü - TTK koronavirüs tedbirleri kapsamında dönüşümlü vardiya sistemine geçiyor ve maden ocaklarında işçi sayısını yüzde 50’ye düşürüyor. 

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Kazım Eroğlu ve Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil (GMİS) 23 Mart 2020 tarihinde bir araya gelerek tüm dünyayı etkileyen COVİD-19 Virüsü konusunu görüştüler

22.03. 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan “Kamu Çalışanlarına Yönelik İlave Tedbirler” konulu 2020/4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi doğrultusunda ve Enerji Bakanlığının ilgili genelgesi doğrultusunda TTK çalışma düzeni konusunda varılan ortak görüş sonrasında alınan kararlar şöyle açıklandı;

"Tüm işyerlerimizde, yevmiyeli personelden çakışan izni olanlara izni kullandırılacaktır.

Tüm bürolar,  harici servisler asgari seviyede personelle, bir oda bir kişi tarafından  faydalanacak şekilde, 5 gün bir grup devamında 5 gün diğer grup olacak şekilde çalıştırılması,

Maden Makineleri fabrika İşletme Müdürlüğü Cumartesi günü eleman bulundurmayacak şekilde, Müessese atölye birimleri ise Cumartesi nöbetçi bulundurmak sureti ile çalışmalar yürütülecektir.

Yeraltı işyerlerimizde, toplu temas alanlarında, teması en aza indirmek amacıyla, panoları tüm yangın risklerini de göz önüne alarak, ayak açıklıklarını ayakta tutma amacı öncelenerek, senelik izin, istirahat ve benzeri sebeplerle gelmeyenler hariç, mevcut personelin % 50’si 15 gün çalıştırılacak, 15 günün bitiminde diğer % 50 lik personel çalıştırılacaktır.

Güvenlik hizmetlerinde ise; İçişleri Bakanlığı ilgili birimlerine bildirilen nöbet yerlerinde görevin aksamasına mahal verilmeyecek şekilde çalışmalar yürütülecektir.

Her değişim öncesi yerüstü çalışılan ortamlar ve toplu kullanılan alanlar (Banyo, dolaphane vb.) dezenfekte edilecektir.

Uygulamaya 24.03.2020 yevmiyesinden itibaren başlanacaktır.”

 

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler