1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Turcas Petrol yeni yönetimini belirledi

Turcas Petrol yeni yönetimini belirledi

Enerji Günlüğü - Turcas Petrol A.Ş. bugün gerçekleştirdiği 2017 Mali Yılına İlişkin Genel Kurul Toplantısı’nda yeni Yönetim Kurulu’nu belirledi. Turcas...

Turcas Petrol yeni yönetimini belirledi

Enerji Günlüğü - Turcas Petrol A.Ş. bugün gerçekleştirdiği 2017 Mali Yılına İlişkin Genel Kurul Toplantısı’nda yeni Yönetim Kurulu’nu belirledi. 

Turcas Petrol A.Ş 2017 Mali Yılına İlişkin Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün Conrad Istanbul Bosphorus’ta gerçekleştirildi. 21 Haziran Perşembe günü Turcas Petrol üst yönetimi ve hissedarlarının katılımı ile gerçekleşen Olağan Genel Kurul Toplantısının sonucunda, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yılmaz Tecmen ile Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeleri Ayşe Botan Berker ve Mehmet Sami’nin Yönetim Kurulu üyeliğinden ayrılacağı, üyelikten ayrılan Yönetim Kurulu Üyeleri yerine Timuçin Tecmen, Emre Derman ve Mustafa Ergen’in atandığı paylaşıldı. 

Turcas Petrol’ün yeni Yönetim Kurulu şu üyelerden oluşuyor: Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aksoy, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Banu Aksoy Tarakçıoğlu, CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Batu Aksoy, Yönetim Kurulu Üyesi Timuçin Tecmen, Yönetim Kurulu Üyesi Matthew J. Bryza, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Emre Derman ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ergen.

ŞİRKETİN 2018 YILI HEDEFLERİ

2017 yılı mali sonuçlarına ve 2018 yılı hedeflerine yönelik bilgi veren Turcas Petrol A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aksoy, yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi: 

“Turcas Ailesi olarak ülkemize yeni değerler katmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Akaryakıt ve madeni yağlar alanındaki iştirakimiz Shell & Turcas Petrol A.Ş., 2017 yılında güçlü kârlılıkla beraber, sektördeki lider ve öncü konumunu korudu. Konvansiyonel elektrik üretimi alanındaki iştirakimiz RWE & Turcas Güney Elektrik Üretim A.Ş. bünyesindeki 800 MW kurulu gücündeki Denizli Doğalgaz Çevrim Santralimiz ise güvenilir işletme açısından mükemmel diyebileceğimiz bir operasyon sergiledi. 87 yıldır bizlere eşlik eden tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. ” 

Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Batu Aksoy ise, “ 2017 yılı, Turcas olarak hem aktiflerimizi ve karlılığımızı büyüttüğümüz hem de grup içi birleşmelerle verimliliğimizi artırdığımız bir yıl oldu. Yatırım portföyümüzü yenilenebilir enerji kaynakları ile çeşitlendirme stratejimize paralel olarak; Aydın’daki 18 MW Kuyucak Jeotermal Santralimizi devreye almanın mutluluğunu yaşadık. Ülkemizin öncü petrol ve enerji odaklı yatırım şirketi olarak; inovatif teknolojilere dayalı yatırımlarımız ile Türkiye için değer yaratmaya devam edeceğiz.” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler