1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. TÜREB üç yeni çalışma grubu oluşturdu

TÜREB üç yeni çalışma grubu oluşturdu

TÜREB, denizüstü rüzgar (offshore), hibrit ve sanayi konularında üç ayrı çalışma grubu oluşturdu. 

TÜREB üç yeni çalışma grubu oluşturdu

Enerji Günlüğü - TÜREB, denizüstü rüzgar (offshore), hibrit ve sanayi konularında üç ayrı çalışma grubu oluşturdu. 

Türkiye rüzgar sektörünün çatı kuruluşu TÜREB, sektörün gündeminde olan ortak konulara odaklanmak üzere 3 ayrı çalışma grubu oluşturdu. Kamunun da yakından destek verdiği, denizüstü rüzgar (offshore), hibrit ve sanayi konularında hayata geçirilecek olan çalışma grupları TÜREB üyelerinden ve alanlarında uzman katılımcılardan oluşturulacak. Katılımcılar TÜREB tarafından davet edilecek. 

Çalışma gruplarının faaliyetleri çerçevesinde mevzuatlar, planlanan yeni projeler, RES tedarik zincirinin genişlemesi için gerekli destekler, küresel pazarlardaki trendlerin yakın takibi gibi konular ele alınacak. Bunun yanı sıra uluslararası firmalarda söz konusu alanlarda çalışan Türk profesyonellerin tecrübelerinden de yararlanılacak. 

“İŞBİRLİĞİ BEKLİYORUZ”

TÜREB Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Arıcı, hibrit ve sanayi gibi başlıkların tüm yenilenebilir enerji sektörünün ortak konuları arasında yer alması nedeniyle, bu grupların hazırlayacağı proje ve etkinliklerde diğer yenilenebilir enerji STK’ları ile iş birliği yapmayı arzu ettiklerini söyledi. Arıcı, “TÜREB üyelerinin önemli bir bölümü halihazırda diğer sektör kuruluşlarının da üyesi. Kurduğumuz üç ayrı grubun etkin çalışabilmesi ve somut veriler ışığında sağlıklı değerlendirmeler yapabilmesi adına diğer STK’ları da grup çalışmalarımıza davet ederek, görüşlerini almayı son derece önemsiyoruz. Çünkü bu başlıklar hepimizi ilgilendiriyor ve bu alanlarda yaratılacak ortak fayda tüm ülkemiz yararına olacaktır” dedi. 

Arıcı, Haziran ayının ilk haftasında ‘Offshore Çalışma Grubu’nun ilk toplantısının yapılmasını hedeflediklerini de sözlerine ekledi. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler