1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. TÜREB yeni yönetim kurulunu belirledi

TÜREB yeni yönetim kurulunu belirledi

Enerji Günlüğü - Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) önümüzdeki üç yıl boyunca görev yapacak yeni yönetim kurulunu belirledi. Yeni yönetim,...

TÜREB yeni yönetim kurulunu belirledi

Enerji Günlüğü - Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) önümüzdeki üç yıl boyunca görev yapacak yeni yönetim kurulunu belirledi. Yeni yönetim, gelir getirici faaliyetler için TÜREB İktisadi İşletmesi kurmayı hedefliyor. 

TÜREB’in 10. Olağan Genel Kurul toplantısı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı TEDAŞ Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmaları, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Enerji Komisyonu Başkanı Mahmut Mücahit Fındıklı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Murat Mercan tarafından yapıldı. Kongreye TEİAŞ Genel Müdürü Sayın Kemal Yıldır, Enerji İşleri Genel Müdürü Zafer Demircan, Dış İlişkiler ve AB Genel Müdürü Murat Karapınar ile Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğünden temsilciler katıldı. 
Sektör paydaşlarının büyük ilgi gösterdiği TÜREB 10. Olağan Genel Kurulu'nda aynı zamanda birliğin ilk başkanı olan Süheyl Elbir ile önceki başkanlardan Mustafa Mendilcioğlu’na Enerji Bakan Yardımcısı ve Enerji Komisyonu Başkanı tarafından plaket sunuldu. Önceki başkanların onursal üye olması hususunda verilen önerge oybirliği ile kabul edildi ve önceki dönemlerdeki başkanların tamamı onursal üye olarak Genel Kurul'dan onay aldılar. 
Tüzük değişikliğinin de gündeme geldiği TÜREB 10. Olağan Genel Kurulunda yeni bir yapılanmaya gidildiği de vurgulandı. Geçmiş dönemdeki çalışmaların bir sunumla tanıtıldığı faaliyet raporunun ardından gelecekle ilgili projeler ve planlar tartışıldı. 
TÜREB Yönetim Kurulu üyeliklerine Mustafa Serdar ATASEVEN (Ataseven Enerji Üretim A.Ş.), Hakan YILDIRIM (Siemens Sanayi Tic. A.Ş.), Ünal TERZİ (Bolakar Enerji Dan. Ltd. Şti.), Murat KARAPINAR (Enerji Bakanlığı Dış İlişkiler AB Genel Müdürlüğü), Zafer DEMİRCAN (Enerji Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü), İbrahim BALANUYE (Türkiye Elektrik İletim A.Ş.), Mustafa ÇALIŞKAN (Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü), Ömer Faruk ÖZGÜL (Özgül Grup), İbrahim ERDEN (Enerjisa), Gültekin ERANIL (Boydak Enerji Üretim ve Tic. A.Ş.), Hüsnü Alpkan GÜNAY (GNY Elektromekanik Taah.İnş.Tur.Tic Ltd. Şti.) seçildiler.
Görev dağılımını henüz netleştirmeyen yeni yönetim kurulu önümüzdeki üç yıl içinde geçmiş dönemden kalan işleri devam ettirmenin yanısıra, gelir getirici faaliyetlere yönelmek için Türeb İktisadi İşletmesi kurulması, yeni kurulacak veya mevcut bir federasyonda yer alarak daha aktif şekilde yenilenebilir enerjiye katkı sağlanması, farklı konularda komisyonlar kurularak çalışmaların daha koordineli hale getirilmesi gibi faaliyetleri hayata geçirmeyi planlıyor.
Önceki ve Sonraki Haberler