1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. TÜREB yönetim ve tüzüğünü güncelleyecek

TÜREB yönetim ve tüzüğünü güncelleyecek

Hakan Yıldırım’ın temsil ettiği tüzel kişilikte değişiklik olması sebebi ile Olağanüstü Genel Kurul kararı alan TÜREB, tüzüğünü de güncelleyecek.

TÜREB yönetim ve tüzüğünü güncelleyecek

Enerji Günlüğü - Hakan Yıldırım’ın temsil ettiği tüzel kişilikte değişiklik olması sebebi ile Olağanüstü Genel Kurul kararı alan TÜREB, tüzüğünü de güncelleyecek.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) Yönetim Kurulu, Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yıldırım’ın temsil ettiği tüzel kişilikte değişiklik olması sebebi ile Olağanüstü Genel Kurul düzenlenmesi kararı aldı. Aynı zamanda söz konusu Genel Kurul ile tüzüğün daha güncel bir hale kavuşturulması da hedefleniyor.

9 Mart 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen TÜREB 12. Olağan Genel Kurulu’nda 3 yıllık dönem için seçilen Yönetim Kurulu’nda, Hakan Yıldırım, Kalyon Enerji Yatırımları olarak kurumsal üyelik ile yönetim kurulu üyesi seçilmişti. Yönetim Kurulu, ilk toplantısında Hakan Yıldırım’ı Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçmişti. Geçtiğimiz aylarda Hakan Yıldırım’ın Sanko Enerji’ye geçmesi ile birlikte tüzel kişiliği değiştiğinden Birlik tüzüğü gereği seçimlerin yenilenmesine dair Yönetim Kurulu ortak bir iradeyle beyan edildi. Bu vesileyle, TÜREB tüzüğünün daha güncel bir yapıya ve sektörün gelişimine uygun hale getirilmesi için gerekli görülen bazı revizyonlar da Olağanüstü Genel Kurul’da gündeme getirilecek.  

TÜREB tüzüğü ve mevzuata uygun olarak Genel Kurul toplantısının tarihi ve yeri, korona virüs önlemleri çerçevesinde belirlenecek ve ayrıca ilan edilecek. 

Söz konusu toplantıya kadar TÜREB ve Yönetim Kurulu sektör için çalışmalarını devam ettirecek.

 

Önceki ve Sonraki Haberler