1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Turkish Petrol’den Adıyaman’da kamulaştırma istemi

Turkish Petrol’den Adıyaman’da kamulaştırma istemi

Enerji Günlüğü – Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Turkish Petroleum Inetrnational Company Limited’in Adıyaman Bozhüyük-3 kuyusunun lokasyonu ve yolu...

Turkish Petrol’den Adıyaman’da kamulaştırma istemi

Enerji Günlüğü – Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Turkish Petroleum Inetrnational Company Limited’in Adıyaman Bozhüyük-3 kuyusunun lokasyonu ve yolu için Bozhüyük-4 kuyusunun lokasyon yeri, yolu ve biriktirme havuzu için gerekli olan taşınmazların kamulaştırılması için başvurduğunu duyurdu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün Resmi Gazete’de yayınlanan ilanında, Turkish Petroleum International Company Ltd. Şti’nin Adıyaman'da sahip olduğu AR/TPI/4468 hak sıra numaralı petrol arama ruhsat sahası içerisinde yer alan Bozhüyük-3 kuyusunun lokasyon yeri ve yolu için, Bozhüyük-4 kuyusunun lokasyon yeri, yolu ve biriktirme havuzu için gerekli olan, ancak benzer nedenlerle anlaşma yoluyla satın alınması mümkün olmayan ve Adıyaman 1. Asliye Hukuk Mahkemesince acele el koyma kararları alınan, Merkez ilçesi Bozhüyük Köyü'ndeki toplam 15.014,85 metrekarelik arazinin istimlaki için müracaatta bulunulduğu belirtildi.

Önceki ve Sonraki Haberler