1. HABERLER

  2. ETKİNLİKLER

  3. Türkiye Enerji ve Altyapı Finansmanı Konferansı başladı

Türkiye Enerji ve Altyapı Finansmanı Konferansı başladı

Enerji Günlüğü – Türkiye Enerji ve Altyapı Finansmanı Konferansı İstanbul’da başladı.“Euromoney Seminerleri ve Proje Finansmanı Dergisi tarafından...

Türkiye Enerji ve Altyapı Finansmanı Konferansı başladı

Enerji Günlüğü – Türkiye Enerji ve Altyapı Finansmanı Konferansı İstanbul’da başladı.

“Euromoney Seminerleri ve Proje Finansmanı Dergisi tarafından düzenlenen – 7. Yıllık Türkiye Enerji ve Altyapı Finansmanı Konferansı”, ana sponsorlarından Akbank’ın desteğiyle 12 – 13 Mart tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

Bu yıl İstanbul Swiss Otel The Bosphorus’da gerçekleştirilen ve ana sponsorlarından birinin Akbank olduğu Euromoney konferansı kapsamında enerji yatırımlarından, altyapı yatırımlarına ve hukuksal çerçeveye kadar pek çok farklı konu değerlendirildi. Konferansa ekonomi yönetiminden temsilcilerin yanısıra, finans, hukuk, inşaat ve pek çok farklı sektörden üst düzey yöneticiler ve temsilciler katıldı. Konferans kapsamında ayrıca Türkiye’nin enerji ve altyapı stratejilerini değerlendiren sunumlar yapıldı.

Konferansla ilgili değerlendirmelerde bulunan Akbank Kurumsal Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Hakan Yüksel, önümüzdeki süreçte gerek ekonomik büyüme gerek Türk Bankacılık sistemi için proje finansmanı işlemlerinin öneminin devam edeceğini vurguladı. Yüksel “2013 yılı, enerji ve altyapı yatırımları ile ilgili olarak çok sayıda işlemin devreye alındığı oldukça hareketli ve başarılı bir yıl niteliğinde idi. Son aylarda uzun vadeli yatırım kararları ile ilgili olarak belirli bir yavaşlama gözlense de, yılın ikinci yarısında iç ve dış piyasalardaki gelişmelere de bağlı olmak kaydıyla uzun vadeli yatırım kredilerinde ivmelenme bekliyoruz. Piyasada bu yıl enerji piyasasında özellikle EÜAŞ varlıklarının özelleştirilmesini, altyapı tarafında ise havalimanı - liman ve yat limanı alanlarında takvime düşecek olan ihaleleri takip edecektir. Takvime düşmesi beklenilen büyük hacimli ve doğru işlemler için bankacılık sektöründe yeterli likidite ve iştah bulunmaktadır. Bu işlemlerin devreye alınmasındageçtiğimiz yıllarda da olduğu üzere öncelikli olarak dengeli risk paylaşımlarının oluşturulabilmesi ve bankaların karşılayabileceği makul vade yapılarına sahip olmaları oldukça önem arz edecektir.“dedi.

7. TÜRKİYE YILLIK ENERJİ VE ALTYAPI FİNANSMANI KONFERANSI MART'TA

Önceki ve Sonraki Haberler