1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Türkiye-İran doğalgaz boru hattı sabotajı önlendi

Türkiye-İran doğalgaz boru hattı sabotajı önlendi

Enerji Günlüğü - Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde Türkiye-İran doğalgaz boru hattına PKK tarafından hazırlanan sabotaj önlendi.Ağrı Valiliği tarafından...

Türkiye-İran doğalgaz boru hattı sabotajı önlendi

Enerji Günlüğü - Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde Türkiye-İran doğalgaz boru hattına PKK tarafından hazırlanan sabotaj önlendi.

Ağrı Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, bugün terör örgütü tarafından, Eleşkirt ilçesine bağlı Sarıcacan köyü Susuztepe mevkiinde Türkiye-İran doğalgaz boru hattına sabotaj hazırlandığı belirtildi.

Açıklamada, "Bölücü terör örgütü PKK mensupları tarafından 5 kiloluk piknik tüpü içerisinde alüminyum nitrat yerleştirilmiş patlayıcı madde ile sabotaj hazırlanmıştır. Olayın fark edilmesi ile İlçe Jandarma Komutanlığı ve patlayıcı madde uzmanları tarafından gaz akışı kesilmek suretiyle etkisiz hale getirilmiştir. Doğalgaz boru hattında herhangi bir olumsuz durum oluşmamış olup, gaz akışı yeniden başlatılmıştır" denildi.

Geçen hafta hatta bir saldırı düzenlenmiş ve hattın on gün içinde onarılabileceği açıklamasına rağmen çok kısa zaman içinde onarılarak devreye alınmıştı.

TÜRKİYE-İRAN DOĞALGAZ BORU HATTINA SABOTAJ

Önceki ve Sonraki Haberler