1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Türkiye-İran doğalgaz boru hattına sabotaj

Türkiye-İran doğalgaz boru hattına sabotaj

Enerji Günlüğü - Türkiye-İran doğalgaz boru hattına kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından saldırı düzenlendi.Enerji ve Tabii...

Türkiye-İran doğalgaz boru hattına sabotaj

Enerji Günlüğü - Türkiye-İran doğalgaz boru hattına kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından saldırı düzenlendi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye-İran doğalgaz boru hattının; Türkiye-İran sınırının 15 kilometre içerisinde, Ağrı sınırları içerisindeki bir noktasına sabotaj düzenlenerek boru hattının patlatıldığı bildirildi.

Dün akşam saatlerinde Doğubayazıt ilçesi Türkiye-İran karayolunun 23. kilometresi Hallaç mevkinde gerçekleştirilen saldırı sonrası meydana gelen patlamada vanaların hemen kapatılması sonucu yangın söndü.

Patlama sonucu oluşan yangının kısa süre sonra söndürüldüğünü açıklayan Yıldız şunları söyledi:

"Doğalgaz talebini karşılama noktasında tüm tedbirler alındı, bu konuda vatandaşlarımız ve sanayicilerimiz müsterih olsunlar. Bu saldırılar, aynı zamanda o yöredeki vatandaşlarımızı mağdur etme çabasıdır. Ancak bu engellemeler boşa çıkacaktır. Biz yine bölgeye hizmet etmeye devam edeceğiz ve bu engellemelere karşı duracağız. Biz bu kirli odakların üstüne kararlıkla gitmeye devam edeceğiz. Bu saldırılar, özellikle verdiğimiz şehitler ve Suruç'taki katliam, Türkiye'nin istikrarını, huzurunu ve milli beraberlik bütünlüğünü bozmaya dönüktür. Devletin gücünün zaafiyete uğratıldığı algısını oluşturmak, bunların temel hedefidir. Vatandaşlarımız bunlara kesinlikle müsaade etmeyeceğimizi, gözünü kan bürümüş bu katillere bu ülkeyi bırakmayacağımızı bilsinler. Bu yürek bizde fazlasıyla var. Türkiye'nin büyüyen ilerleyen yapısını kesintiye uğratamayacaklar."

Önceki ve Sonraki Haberler