1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Türkiye LPG Derneği Başkanı yeniden Eyüp Aratay

Türkiye LPG Derneği Başkanı yeniden Eyüp Aratay

Türkiye LPG Derneği’nin 45. Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Eyüp Aratay yeniden seçildi. 

Türkiye LPG Derneği Başkanı yeniden Eyüp Aratay

Enerji Günlüğü - Türkiye LPG Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Eyüp Aratay yeniden seçildi.

Türkiye LPG Derneği 45. Olağan Genel Kurulu yapıldı. 24 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilen genel kurulda dernek yönetimi de yeniden belirlendi. Eyüp Aratay, iki yıl süreyle yeniden Türkiye LPG Derneği Başkanlığı’na seçildi. Gökhan Tezel Başkan Vekilliği, Armanç Ekinci Muhasip Üyelik görevlerini üstlenirken, diğer yönetim kurulunun diğer üyeleri ise Ayşe Abamor Bilgin, Cem Deniz, Tolgay Nur, İ. Gökhan Öztürk, M. Murat Çelik ve Fehmi Arıkan’dan oluştu.

Eyüp Aratay, Türkiye LPG Derneği’nin 49 yıldan bu yana çok aktif ve etkili bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyet gösterdiğini belirtti. Aratay, “Dernek olarak, önümüzdeki 2 yıllık yeni dönemde de ülkemiz, sektör ve kamu yararı doğrultusunda güçlü çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. 

tlpgd-yonetim-kurulu.jpg

TÜRKİYE LPG DERNEĞİ HAKKINDA

1972 yılında 14 üye ile enerji sektörünün ilk derneği olarak kurulan Türkiye LPG Derneği (TLPGD), Türkiye’nin en eski ve aktif derneklerinden biri konumunda. TLPGD, kuruluşunun hemen ardından dönemin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na başvurarak; o döneme kadar Türkiye’de herhangi bir yönetmeliğe bağlı bulunmayan tüplü LPG’yle ilgili ilk standartların oluşturulması ve yürürlüğe girmesini sağlamıştı.

SEKTÖRÜN TECRÜBELİ İSMİ: ARATAY

TLPGD Başkanı Eyüp Aratay, enerji sektöründeki kariyerinde 1994 yılından bu yana İpragaz’da üstlendiği çeşitli görevlerle devam ediyor. 30 Eylül 2017 tarihinden itibaren İpragaz CEO’su olarak göreve başlayan Eyüp Aratay, aynı zamanda LPG’nin dünya devi SHV Energy’nin ülke sorumluluğunu da üstlendi.

Önceki ve Sonraki Haberler