1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. Türkiye rüzgarı kıtaları buluşturuyor

Türkiye rüzgarı kıtaları buluşturuyor

Enerji Günlüğü - Kıtalararası Rüzgar Enerjisi Kongresi (IWPC) 30 Mart- 2 Nisan 2015 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek.Kıtaları...

Türkiye rüzgarı kıtaları buluşturuyor

Enerji Günlüğü - Kıtalararası Rüzgar Enerjisi Kongresi (IWPC) 30 Mart- 2 Nisan 2015 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek.

Kıtaları birbirine bağlayan İstanbul, Rüzgar konusunda da kıtaların buluşmasına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Kıtalararası Rüzgar Enerjisi Kongresi (IWPC) 30 Mart- 2 Nisan 2015 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), Küresel Rüzgar Enerjisi Konseyi (GWEC) ve Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği’nin (EWEA) birlikte organize ettiği IWPC 2015 için ilk toplantı geçtiğimiz gün İstanbul Feriye Lokantası'nda yapıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı ve IWPC 2015 Kongre Başkanı Doç Dr. H. Murat Mercan'ın katılımı ile düzenlenen yemeğe TÜREB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Serdar Ataseven başta olmak üzere yatırımcı firmalar, türbin üreticileri, lojistik firmalar ve finans kuruluşları katıldı. Yapılan sunumda IWPC 2015'in içeriği anlatıldı.

Kıtalararası rüzgar potansiyelini konuşmak, Türkiye rüzgarını dünyaya tanıtmak ve Türkiye’nin gelecek dönemdeki rüzgardaki rolünü değerlendirmek üzere yapılan kongrenin rüzgar enerjisi sektörüne farklı bir ivme kazandırması bekleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler