1. HABERLER

  2. NÜKLEER

  3. Türkiye ve G. Kore kurumlarından nükleer iş birliği 

Türkiye ve G. Kore kurumlarından nükleer iş birliği 

Nükleer Sanayi Derneği (NSD) ve Gyeongju Hwabaek Uluslararası Kongre Merkezi’nin (HICO) imzaladığı anlaşma ile Türkiye ve Güney Kore’deki nükleer enerji etkinliklerinde iş birliği fırsatı doğdu. 

Türkiye ve G. Kore kurumlarından nükleer iş birliği 

Enerji Günlüğü - Nükleer Sanayi Derneği (NSD), Güney Kore’nin en önemli kongre mekanı olan Gyeongju Hwabaek Uluslararası Kongre Merkezi (HICO) ile 10. Nükleer Santraller Zirvesi - NPPES’te bir iyi niyet anlaşması imzaladı. Anlaşmanın iki kurum arasındaki dostane ilişkileri güçlendirmesi ve nükleer enerji alanında önemli projelere katkı sağlaması bekleniyor.

NÜKLEER ENERJİ ORGANİSAZYONLARINDA İŞ BİRLİĞİ

Anlaşmanın imza törenine; Nükleer Sanayi Derneği Başkanı Alikaan Çiftçi ile Gyeongju Hwabaek Uluslararası Kongre Merkezi Başkanı Yong-Kook Kim katıldı. Anlaşmaya göre; her iki kurum düzenledikleri nükleer enerji organizasyonlarında iş birliği yapacak ve sektörde faaliyet gösteren şirketler için iş bağlantıları kurmayı hedefleyecekler. 

NPPES ASO VE NSD TARAFINDAN DÜZENLENİYOR

Türkiye’nin ilk ve tek nükleer enerji etkinliği10. Nükleer Santraller Zirvesi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın destekleriyle Ankara Sanayi Odası (ASO) ve Nükleer Sanayi Derneği (NSD) tarafından düzenleniyor.