1. HABERLER

  2. ETKİNLİKLER

  3. Türkiye’de enerji ticaretinin geleceği bu konferansta

Türkiye’de enerji ticaretinin geleceği bu konferansta

Enerji Günlüğü - Argus, Türkiye’deki ilk Elektrik ve Doğalgaz Ticareti Konferansı’nda, Türkiye ve Avrupa devlerini ağırlamaya hazırlanıyor. 8-9 Mayıs...

Türkiye’de enerji ticaretinin geleceği bu konferansta

Enerji Günlüğü - Argus, Türkiye’deki ilk Elektrik ve Doğalgaz Ticareti Konferansı’nda, Türkiye ve Avrupa devlerini ağırlamaya hazırlanıyor. 8-9 Mayıs tarihlerinde, İstanbul’da düzenlenecek konferansta, özel sektör, kamu kuruluşları, uluslararası ve yerli birçok şirket bir araya gelerek piyasadaki gelişmeleri tartışmaya açacak. Konferansta ayrıca, teknik enerji ticareti ve borsası konusunda da önemli bilgiler verilecek.

Konferansta ele alınacak bazı konu başlıkları şöyle: “Türkiye’de kaynak çeşitliliği, elektrik ve doğalgaz piyasalarının kısa ve orta vadede durumu, serbestleşen piyasa ve buna etki eden regülasyonlar, özelleştirme ve ayrıştırma, piyasa gelişimi için yerli ve yabancı sermaye ve finansman kaynakları ve bu kaynakların Türkiye’ye girişinin kolaylaştırılması, tezgah üstü piyasalarının gelişimi, kurulacak enerji borsasının elektrik ve doğalgaz ticaretine etkisi, Türkiye gibi hızlı gelişen bir ülkedeki potansiyel risk ve olanaklar, serbest piyasada kamu-özel işbirliği ve dayanışması, dış ticaret ve altyapının gelişimi.”

Konferansın ilk günü dört oturumdan oluşacak. İlk oturum olan “Düzenleme ve Serbestleştirme Güncellemesi –Geleceğe Bakış”ın konuşmacıları, PETFORM Başkanı Orhan Duran, Elektrik Ticareti Derneği Mustafa Karahan ve PMUM Uzlaştırma Müdürü Metin Gökgöz olacak. Turcas Elektrik ve Gaz Grup Direktörü Arkin Akbay ve Limak CEO’su Birol Erguven, “Enerji Karışımı ve Akaryakıt Rekabeti” başlıklı ikinci oturumun konuşmacıları olacak.

Günün üçüncü oturumunda ise Argus İş Geliştirme Başkanı Matt Monteverde ve ETRM Yönetici Ortağı Murat Kutlutürk, “Fiyat Yönlendiriciler” başlıklı konferansın konuşmacıları olacak. “İşlem Görmüş Piyasaların Ortaya Çıkışı” başlıklı günün son oturumunda ise, RWE Başkan Yardımcısı Bakatjan Sandalkhan, Statkraft Genel Müdürü Servet Akgün, EMRA Uzmanı Oytun Alıcı ve European Energy Exchange (EEX) Genel Müdürü Tobias Paulun konuşmacı olarak boy gösterecek.

Konferansın ikinci günü isi iki oturumdan oluşacak. “Kredi ve Piyasa Risklerinin Azalması” başlıklı ilk oturumun konuşmacıları, Mehmet Gun & Partners Kıdemli Üyesi Ozan Karaduman, Boden Law Firm Ortağı Özlem Ege ve Elpedison Energy TBC, Deloitte’ten Ioannis Psarros olacak. “Değişmekte Olan Gaz Piyasası” adlı ikinci oturumun konuşacıları ise EMRA Uzmanı Seyit Ali Daştan, Naturgaz Genel Müdürü Ali Arif Aktürk, Aygaz Tedarik ve Ticaret Müdürü Gökhan Ekici, BOTAŞ Gaz İletim Yönetimi’nden Hakan Ünal ve EMRA Kurul Üyesi Fazıl Şenel olacak.

Önceki ve Sonraki Haberler