1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. TÜSİAD, ICCI Fuarı`nda doğalgazı tartıştıracak

TÜSİAD, ICCI Fuarı`nda doğalgazı tartıştıracak

Enerji Günlüğü - Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), 19. ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı kapsamında doğalgaz...

TÜSİAD, ICCI Fuarı`nda doğalgazı tartıştıracak

Enerji Günlüğü - Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), 19. ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı kapsamında doğalgaz konulu bir oturum düzenleyecek. 

TÜSİAD’dan yapılan açıklamaya göre 24-25-26 Nisan 2013 tarihlerinde, dünya ve Türkiye enerji sektörü temsilcilerini biraraya getirecek ICCI - Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı'nın açılışında TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz da bir konuşma yapacak.

TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu, konferans kapsamında 25 Nisan 2013 Perşembe günü, “Türkiye Doğal Gaz Piyasalarında Güncel Gelişmeler ve Fırsatlar” başlıklı TÜSİAD Özel Oturumu erçekleştirecek. Başkanlığını TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu Başkan Vekili ve Shell Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Cömert’in yapacağı TÜSİAD Özel Oturumu’na, Turcas Enerji CEO’su Batu Aksoy, OMV Genel Müdürü Korkut Öztürkmen, Palmet Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Doğanay Samuray ve E.ON Kıdemli Başkan Yardımcısı Matthias Keuchel konuşmacı olarak katılacaklar.

Oturumda, doğalgaz piyasalarına ilişkin genel değerlendirmelerin yanı sıra, yeni Doğal Gaz Piyasası Kanunu Tasarısı’nın gündemde olduğu şu günlerde BOTAŞ’ın yapısındaki değişiklik, maliyet bazlı fiyatlandırma, doğal gaz borsası, depolama ve LNG terminallerine erişim gibi enerji piyasalarının liberalleşmesinde kritik önem arz eden konular da tartışılacak.

ICCI ULUSLARARASI ENERJİ VE ÇEVRE FUARI HAKKINDA

ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı 1994 yılından beri İstanbul’da dünya ve Türkiye enerji sektörü temsilcilerini bir araya getiriyor. Sektörel Fuarcılık tarafından düzenlenen organizasyon çerçevesinde enerjide liberalleşme ve yeniden yapılanma, talep ve arz projeksiyonları, AB Enerji politikaları gibi konuların yanı sıra; kojenerasyon, yüksek verimli enerji üretim teknolojileri, enerji tesis işletmeciliği, yenilenebilir enerji, atık yönetimi, geri dönüşüm sistemleri, çevre teknolojileri gibi teknik konulara da hem ulusal hem de uluslararası ölçekte yer veriliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler