1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. UEDAŞ, 2024 yılında 3,7 milyar TL’lik yatırım hedefliyor

UEDAŞ, 2024 yılında 3,7 milyar TL’lik yatırım hedefliyor

Geçen yıl toplam 2 milyar 82 milyon TL’lik yatırım gerçekleştiren Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ (UEDAŞ), 2024 yılında yatırım hedefini 3,7 milyar TL olarak açıkladı. 

UEDAŞ, 2024 yılında 3,7 milyar TL’lik yatırım hedefliyor

Enerji Günlüğü - UEDAŞ, hizmet verdiği dört ilde bu yıl mevcut 28 bin olan trafo sayısı ve 53 bin kilometre olan enerji hattını yeni yılda daha da artırmayı hedefliyor.

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da toplam 5,5 milyonluk bir nüfusa elektrik dağıtım hizmeti veren UEDAŞ, 2023 yatırım rakamlarını ve 2024 planlarını açıkladı. Şirket 2024 yılında 3,7 milyar TL’lik bir yatırım planladıklarını açıkladı. Geçen yıl toplamda 2 milyar 82 milyon TL’lik bir yatırım gerçekleştiren şirket, bu miktarın yaklaşık 950 milyon TL’lik kısmını nüfusta Türkiye’nin en kalabalık 4. şehri Bursa'nın enerji ve altyapı ihtiyaçları için kullandı. 

“ÖNCELİĞİMİZ GELİŞEN BÖLGELERİN ENERJİ İHTİYACINI KARŞILAMAK”

UEDAŞ Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı yaptığı değerlendirmede, 2024 yılı özelindeki birinci önceliklerinin yeni oluşan ve gelişen bölgelerin enerji ihtiyacını karşılamak olduğunu vurguladı. Bu amaçla çalışmaları aralıksız bir şekilde sürdürdüklerini bildiren Gökay Fatih Danacı, bu kapsamda da 3,7 milyar TL’lik bir yatırım planladıklarını bildirdi. Gökay Fatih Danacı, “Buna uygun olarak 28 bin 4 olan trafo sayımızın ihtiyaca göre artması veya kapasitesinin büyümesi çalışmalarımızı yaptık. Aynı şekilde, 53 bin 332 km uzunluğundaki enerji hatlarımızın bakımları ve geliştirmeleri de kesintisiz olarak devam ediyor. Bunun yanı sıra, hızlanan kentsel dönüşüm çalışmaları da ek enerji ihtiyacını beraberinde getiriyor. Bu artan ihtiyacı karşılamak da 2024 önceliklerimiz arasında yer alıyor” şeklinde konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler