1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. UEDAŞ koronavirüse karşı bir dizi önlem aldı

UEDAŞ koronavirüse karşı bir dizi önlem aldı

UEDAŞ, kesintisiz enerji hizmeti sağlama çalışmaları yanında koronavirüs önlemleri kapsamında saha ekiplerinin sağlığı için de virüsten korunma yöntemlerini hayata geçirdi.

UEDAŞ koronavirüse karşı bir dizi önlem aldı

Enerji Günlüğü - UEDAŞ, kesintisiz enerji hizmeti sağlama çalışmaları yanında koronavirüs önlemleri kapsamında saha ekiplerinin sağlığı için de virüsten korunma yöntemlerini hayata geçirdi.

Bursa başta olmak üzere, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 5 milyonun üzerinde kişiye hizmet veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. - UEDAŞ, koronavirüse karşı bir dizi önlem aldı. Kesintisiz enerji hizmeti verebilmek için arıza onarım ve bakım ekiplerini kritik bölgelere yoğunlaştıran ve SCADA sistemi ile şebekeyi 24 saat uzaktan gözlemleyen UEDAŞ, bu zorlu süreçte ekiplerin sağlığı için de virüsten korunma yöntemlerini hayata geçirdi. 

Dağıtılan enerjinin tamamını uzaktan görüntülenebildiği ve 413 istasyonu ile tüm ölçüm, izleme ,kumanda faaliyetlerininin 24 saat kesintisiz uygulanabildiği SCADA sayesinde aboneler, kesinti sürelerinin kısa sürede çözülmesi noktasında mağduriyet yaşamıyor.

Vatandaşa kesintisiz enerjisi hizmeti sağlarken saha ekiplerinin sağlık kontrolleri ve önlemlerini sıkı tutan UEDAŞ, arıza onarım bakım merkezleri ve araçlarını da dezenfekte ettirdi. Ekiplerin eldiven takması zorunlu hale getirilirken vardiya saatlerinde oluşturulan yeni periyodlarla da AOB merkezlerindeki ekip yoğunluğunu kontrollü hale getirildi.

UEDAŞ’tan yapılan açıklamada ülkenin içinde bulunduğu bu zor süreçte vatandaşların kesintisiz enerji hizmeti alabilmesi adına tüm imkanların seferber edileceği duyuruldu.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler