1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. UEDAŞ pandemi tedbirlerine yönelik önlemlerini artırdı

UEDAŞ pandemi tedbirlerine yönelik önlemlerini artırdı

UEDAŞ saha ekipleri, sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte elektrik dağıtım bölgesinde en yoğun lokasyonlardaki çalışmalarını hızlandırdı.

UEDAŞ pandemi tedbirlerine yönelik önlemlerini artırdı

Enerji Günlüğü - UEDAŞ saha ekipleri, sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte elektrik dağıtım bölgesinde en yoğun lokasyonlardaki çalışmalarını hızlandırdı.

Limak Enerji Grubu bünyesinde Güney Marmara'da elektrik dağıtım hizmeti veren UEDAŞ, pandemi tedbirlerine yönelik önlemlerini artırdı. Bursa başta olmak üzere, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 5 milyonun üzerinde kişiye hizmet veren UEDAŞ, yeni pandemi kararlarıyla evlerde geçirilecek bu süreçte yoğun elektrik kullanımına karşı tedbirlerini aldı. Kesintisiz enerji hizmeti verebilmek için arıza, onarım ve bakım ekipleri kritik bölgelere yoğunlaştırılırken dağıtılan enerjinin tamamının uzaktan görüntülenebildiği ve tüm ölçüm, izleme, kumanda faaliyetlerinin 24 saat kesintisiz uygulanabildiği SCADA sayesinde aboneler, kesinti sürelerinin kısa sürede çözülmesi noktasında mağduriyet yaşamıyor.

Vatandaşa kesintisiz enerjisi hizmeti sağlarken saha ekiplerinin sağlık kontrolleri ve önlemlerini de sıkı tutan UEDAŞ, arıza onarım bakım merkezleri ve araçlarını dezenfekte ettiriyor. Ekipler vardiya saatlerinde oluşturulan periyodlarla AOB merkezlerindeki ekip yoğunluğunu da kontrollü olarak yürütüyor.

Önceki ve Sonraki Haberler