1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. UEDAŞ’tan kadına şiddet uyarısı

UEDAŞ’tan kadına şiddet uyarısı

UEDAŞ, dağıtım bölgesinde yer alan trafolara bu yıl, “Susmak Şiddeti Gölgeler” sözlerini yansıtarak kadına şiddete karşı uyardı.

UEDAŞ’tan kadına şiddet uyarısı

Enerji Günlüğü - UEDAŞ, 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü’nde bir farkındalığa imza atarak trafolarda “Susmak Şiddeti Gölgeler” sözleriyle kadına şiddete karşı uyardı.

Güney Marmara'da 5 milyonun üzerinde nüfusa elektrik dağıtım hizmeti veren  UEDAŞ’ın 2017 yılında hayata geçirdiği ‘Trafolar Konuşuyor’ projesi, 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü’nde bir farkındalığa imza attı. Trafolar bu yıl, “Susmak Şiddeti Gölgeler” sözleriyle kadına şiddete karşı uyardı.

UEDAŞ, 64. trafosunu Bursa İl Emniyet Müdürlüğünün iş birliğiyle boyadı. Bugüne kadar emniyet kemerinin öneminden madde bağımlılığına, kan bağışından enerji tasarrufuna kadar birçok toplumsal konuyu ele alan UEDAŞ, bu kez kadına şiddetle mücadele için uyardı.

“KADINA ŞİDDETE DİKKAT ÇEKMEK AMACIYLA ÇALIŞMA YAPTIK”

Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü, bölgede kurduğu stantta vatandaşı bilgilendirirken proje hakkında konuşan UEDAŞ Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı, “‘Trafolar Konuşuyor’ isimli toplumsal konulara dikkat çektiğimiz projemiz 2017 yılından bu yana devam ediyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamında kadına şiddeti engellemek adına Emniyet Müdürlüğümüzle bir araya gelerek projemizi hayata geçirdik. Özellikle kadınların şiddete maruz kaldıkları durumlarda ulaşabilecekleri KADES uygulamasına ve doğrudan kadına şiddete dikkat çekmek amaçlı bir çalışma yaptık. Katkı sağlayan Bursa İl Emniyet Müdürlüğüne teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler