1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. UEVF, iki günde 5 bin ziyaretçi ağırladı

UEVF, iki günde 5 bin ziyaretçi ağırladı

Enerji Günlüğü - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilen UEVF 2013 – 4. Ulusal...

UEVF, iki günde 5 bin ziyaretçi ağırladı

Enerji Günlüğü - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilen UEVF 2013 – 4. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, birbirinden önemli konukların ağırlandığı iki günlük yoğun bir programın ardından sona erdi. UEVF 2013, 2 gün boyunca yaklaşık 5 bin kişi tarafından ziyaret edildi. Fuarı’nın bu yılki teması “Verimli Kullanırsan, Enerji Gelecektir” oldu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, UEVF 2013 açılışında yaptığı konuşmada enerji kaynaklarını çok daha verimli hale getirmek gerektiğini vurgulayarak, yenilenebilir enerji kaynakları ve yerli kaynakların arttırılması ile enerji tasarrufunun yüksek seviyelere çıkartılmasının temel hedefleri arasında olduğunu ifade etti. Bakan Taner Yıldız, fuarda yer alan katılımcı firmaları ziyaret ederek firmaların ürün ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi aldı.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ BİLİNCİ ARTIYOR

Sektörel Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Bulak, UEVF 2013 etkinliklerinin hem katılımcı firmalar hem de ziyaretçiler için içerik anlamında oldukça verimli ve doyurucu geçtiğini belirtti. UEVF 2013’ün ülkemizde her yıl önemi giderek artan enerji verimliliği konusunun toplumun bütün kesimlerinde yaratacağı bilinçlenmeye olumlu katkı yaptığı söyleyen Bulak, “Bakanlık, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler ve özel sektörden yoğun bir katılım oldu. Gelecek yıllarda enerji verimliliğinin farklı alanlarına eğilerek bu alandaki bilinçlendirmeyi artırmak istiyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler