1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Uğur Yüksel ADM ve GDZ Dağıtım'ın başına geçti

Uğur Yüksel ADM ve GDZ Dağıtım'ın başına geçti

Enerji Günlüğü - Aydın, Denizli, Muğla, İzmir ve Manisa illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım şirketlerinin İcra...

Uğur Yüksel ADM ve GDZ Dağıtım'ın başına geçti

Enerji Günlüğü - Aydın, Denizli, Muğla, İzmir ve Manisa illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım şirketlerinin İcra Kurulu Başkanı Uğur Yüksel oldu. 

Eylül 2011’den bu yana, elektrik dağıtım sektörünü temsil eden ELDER Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği’nin genel sekreterliğini yürüten Uğur Yüksel, 8 Ağustos tarihinde ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı olarak göreve başladı. 

Uğur Yüksel’in enerji, bilişim ve savunma sanayii sektörlerinde 30 yıldan fazla tecrübesi bulunuyor. İş hayatına 1987 yılında Milli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayi Müsteşarlığında başlayan Yüksel, savunma sanayiinde ileri teknoloji geliştirilmesine yönelik projelerde Proje Yöneticisi olarak görev yaptı. 2001’de Türkiye’nin ilk teknoparkı olan ODTÜ Teknokent’in kurucu genel müdürlüğünü yaptı. Uğur Yüksel, 2008- 2011 yılları arasında, Lotus Enerji’de Türkmenistan’da Enerji Santrali, iletim ve dağıtım hattı projelerinin yürütülmesinde Satınalma ve İş Geliştirme Direktörü olarak çalıştı. 

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Elektrik Mühendisliği’nde tamamlayan Yüksel, ABD’deki Drexel Üniversitesi’nden işletme yüksek lisans derecesine sahip.

Önceki ve Sonraki Haberler