1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Ulusoy Elektrik ürününe Endonezya’dan sertifika

Ulusoy Elektrik ürününe Endonezya’dan sertifika

Enerji Günlüğü - Ulusoy Elektrik'in Endonezya Fabrikası'nda üretilen elektrik orta gerilim ekipmanı hava yalıtımlı hücreler testleri geçerek LMK sertifikasını...

Ulusoy Elektrik ürününe Endonezya’dan sertifika

Enerji Günlüğü - Ulusoy Elektrik'in Endonezya Fabrikası'nda üretilen elektrik orta gerilim ekipmanı hava yalıtımlı hücreler testleri geçerek LMK sertifikasını almaya hak kazandı. 

Ulusoy Elektrik'in Endonezya Fabrikası'nda üretmiş olduğu 24kV hava yalıtımlı hücreleri, Endonezya Elektrik İdaresi PLN'nin kendi bünyesindeki LMK laboratuvarında yapılan testleri başarı ile geçerek tamamlamış oldu. Ulusoy hücreleri Elektrik İdaresi mühendisleri nezaretinde dielektrik testi, ana devre direncinin ölçümü, sıcaklık artış testi, kısa devre dayanım ve tepe kısa devre dayanım testi, mekanik çalışma testine tabi tutuldu. Ulusoy Elektrik'in Endonezya Fabrikası'nda son teknoloji ile üretilen hücreler Ar-Ge merkezinin çalışmaları sonucunda bölgenin iklim şartlarına uygun olarak güvenle kesintisiz enerji sağlayacak şekilde dizayn edildi ve üretildi. 

Ulusoy Elektrik Asya Pasifik Bölge Müdürü Tarık Çulhaoğlu yapmış olduğu açıklamada "Endonezya'nın sektörümüzdeki en önemli sertifikasını almış olmamız bizim için sevindirici bir gelişme. Bu sertifika ile özel işletmelere yapmış olduğumuz satış hacmimizi kamu ile de arttırmayı hedefliyoruz. "dedi.

Endonezya Elektrik İdaresi’nin ülkenin elektrik ihtiyacını karşılayabilmek için yatırımlar yapmak için 2020'ye kadar yatırım hamlesi yapma hedefi çerçevesinde Ulusoy Elektrik, bu yatırımların orta gerilim ekipmanlarında söz sahibi olabilmek için çalışmalarına 2013 yılı itibari ile bölgedeki fabrikasının kurulumu ile başladı. 

 
Önceki ve Sonraki Haberler